banner107
banner69
banner82

İlginç bilgiler Haberleri

Sisteme Karşı Gelerek Evinden Vazgeçmeyen 11 İnatçı Ev Sahibi
21 Kasım 2017, 15:19 0
Sisteme Karşı Gelerek Evinden Vazgeçmeyen 11 İnatçı Ev Sahibi
İlginç mimarı hatalara alışığız. Merdiveni olmayan apartmanlar, cam gibi direkt dışarı açılan balkon kapıları ve daha neler neler. Listelediğimiz bu evler ise ev sahiplerinin inat edip vazgeçmediği evler. Plazaların arasında sıkışmış ya da koskoca bir alanda yalnız kalmış olanlar da var içinde. Hepsinin ortak özelliği ise evlerinden vazgeçmeyen sahipleri…
Biberin hiç bilmediğiniz kullanımları
15 Kasım 2017, 11:06 0
Biberin hiç bilmediğiniz kullanımları
Karabiber, pul biber, arnavut biberi... Biberleri sadece yemeklere atıyorsunuz ancak bu kullanımlarını öğrenince çok şaşıracaksınız.
Motivasyonunuzu Sağlamanıza Yardımcı Olabilecek 6 Kitap Önerisi
13 Kasım 2017, 15:52 0
Motivasyonunuzu Sağlamanıza Yardımcı Olabilecek 6 Kitap Önerisi
Bazı insanlar, hayatlarını belirli hedefler koyarak yaşarlar. Bu onların adeta bir yaşam biçimi halini almıştır. Bu hedeflere ulaşmak için kendilerini motive etme yollarını ararlar. Peki, nedir bu meşhur  “motivasyon”. İşte o hedeflere ulaşabilmeyi ne kadar istediğinizin göstergesidir motivasyon. Yani kişinin bir işi yapmayı istemesidir. Başarıya duyduğu özlemdir. Hepimizin hayatta belirli motivasyon unsurları vardır. Motive edici bu unsurlar kişiden kişiye değişen sübjektif kavramlardır. Çünkü basit bir tabir ile seni motive eden olgu, beni motive etmeyebilir. “Sizi neyin motive ettiğini daha iyi öğrendikçe, kendinizi motive etmeniz daha kolay olacaktır.” Steve Chander Bu söz bu konuyu kısaca özetleyen önemli bir sözdür. Yine motive olmak ve motivasyon katsayımızı yükseltmek anlamında birçok film izleyebilir, birçok kitap okuyabilir, birçok müzik tarzı dinleyerek vakit geçirebiliriz. Tüm bunlar kişisel motivasyonumuzu üst seviyelere çekmek için kullanılabilir. Bu yazıda bahsetmek istediğimiz sizi motive edebilecek, kişisel anlamda hedeflediğiniz başarılara ulaşmanız için istek uyandırabilecek motive edici kitaplar. Size kendinize gelmeniz, hedefe yürümeniz ve aydınlanmanız adına 5 tane çok sağlam motive edici kitap önerisi yapıyoruz.
İstanbul Kulelerinin İlginç Hikayeleri
10 Kasım 2017, 14:09 0
İstanbul Kulelerinin İlginç Hikayeleri
Bazısı yangınları haber vermek, bazısı halkın vaktine ayar vermek için yapıldı. Pek çok efsaneye, şiire konu oldular, aralarında aşk dedikoduları bile çıkarıldı. Aklı havada, başı bulutlara uzanan bu sivri yapılar modern muadili gökdelenlerden epey farklıydı. Siluetiyle dalga geçmeden şehirleri masal yerine çevirdiler. Tepesine çıkanı, yanında, yöresinde gezeni çağlar ötesine götürdüler.
Ekim Devrimi’nin 100. Yılından günümüze notlar
09 Kasım 2017, 14:21 0
Ekim Devrimi’nin 100. Yılından günümüze notlar
Yeryüzündeki politik dengelerden bir tanesi de Ekim Devrimi’yle birlikte yeniden değişmişti. Bu önemli süreçte, tarihsel olarak gelişen ve dönüşen yönetim şekilleri, dünya ülkeleri için pek çok yeni gelişmeyi de beraberinde getiriyordu. Rusya’da başarıyla sonuçlanan ve uzun yıllar boyunca sosyal hayatın içerisinde halklarla birlikte büyüyen Ekim Devrimi, o yıllardan günümüze kalması umuduyla pek çok girişime de imza atmıştı. Bilimsel ve diğer yaşamsal çalışmaların yanı sıra bir takım romantik durumlar da söz konusu girişimlerin bir parçasıydı. Gelecek kuşaklar için ülkenin pek çok yerine gönderilerek saklanan zaman kapsülleri de güzel bir örnek olarak varlık göstermişti. Nihayet 100. yılına ulaşan Ekim Devrimi’ye birlikte açılan zaman kapsülleri, o yıllardan günümüze gönderilen dilekleri ve düşünceleri kapsıyor. İşte büyük çoğunluğunu öğrencilerin kaleme aldığı notlardan bazıları.
Dünyanın Yaşadığı 5 Büyük Doğal Felaket
01 Kasım 2017, 13:21 0
Dünyanın Yaşadığı 5 Büyük Doğal Felaket
Gezegenimiz tarihi boyunca pek çok felakete ve yıkıma sahne oldu. Bunlardan bazıları ise oldukça ilgi çekici sonuçlara sahipti. Dünyanın sonunun Güneş'in bizi terk etmesiyle değil de başka bir doğal felaket ile gelmesi de ihtimaller arasında. Tarihte, Dünya üzerindeki yaşamı bitime noktasına getirmiş pek çok doğal felaket yaşanmış olsa da gezegenimiz hepsinden bir şekilde kurtulmayı başarmış. Dünya'nın başına gelen ve kayıtlara geçebilmiş, büyük olduğu kadar garip de olan doğal felaketlerden beş tanesini sizin için derledik.
En garip işten kovulma nedenleri
31 Ekim 2017, 13:55 0
En garip işten kovulma nedenleri
Çoğu insan şu veya bu sebepten çalıştığı yerden kovulmuştur ama aşağıdaki sebeplerden kovulan başka insanlar var mıdır, işte ondan emin değiliz. Dünyanın en garip ama gerçekten yaşanmış kovulma hikayelerinden 15 tanesini topladık.
Nazilerin Destekçisi Ünlü Dünya Markaları
30 Ekim 2017, 13:37 0
Nazilerin Destekçisi Ünlü Dünya Markaları
Savaş öncesinde ve savaş döneminde günümüzün birçok dev şirketi o dönem Nazilerle işbirliği yapmış ve teknolojiye yön vermişti. Bu şirketlerin bazıları ideolojik olarak gerçekten Nazi sempatizanı bazıları ise keselerini doldurma amacı taşıyan kurumlardı. Savaş sonunda iki tarafta kesesini doldurdu ve günümüze kadar köşesine çekilmeyi sorunsuz bir şekilde başardı. Hitler'i başaralı kılan ve amacına emin adımlarla yürümesinde büyük katkısı olan bu markalar, Nazi Almanya'sına ölümcül bir teknoloji alt yapısı sundular.
Egeli Afro Türkler
27 Ekim 2017, 16:14 0
Egeli Afro Türkler
Türkiye tarihindeki hareketlilikler bakımından birçok ırka ve dine mensup insanların yaşadığından haberdarız. Anadolu Ajansı’ndan Efsun Yılmaz‘ın haberine göre daha önce adına rastlamadığımız ve İzmir’de yaşayn insanlara tanıklık ediyoruz. Onlar kendilerine Afro Türkler diyor.