banner255
banner82

İlginç bilgiler Haberleri

Akıllı Telefonumuzu Şarj Ederken Yaptığımız Hatalar
02 Ocak 2019, 15:12 0
Akıllı Telefonumuzu Şarj Ederken Yaptığımız Hatalar
Akıllı telefonlarımızı yanımızdan ayırmamaya başladığımızdan beri en çok yaşadığımız sorunların başında “şarjın çabuk bitmesi” geliyor. Akıllı telefonlar eskidikçe pillerinin de eskimesi çok normal, ancak bizim de bu konuda yaptığımız bazı basit hatalar var. Eğer akıllı telefonunuzun pilini daha uzun süre boyunca verimli kullanmak istiyorsanız bu listemizi kesinlikle kaçırmayın. Karşınızda “Akıllı telefonumuzu şarj ederken sıkça yaptığımız 7 hata.
Renklerin Psikolojisi:
31 Aralık 2018, 12:10 0
Renklerin Psikolojisi:
Her renk, hem duygusal hem de psikolojik tepkilerle bağlantılıdır. O yüzden renklerin psikolojimiz üzerindeki etkisini ve anlamını bilmek, renkleri kullanırken çok önemlidir. Mesela bir restoran açacaksanız mavi renkten uzak durmak isteyebilirsiniz, çünkü iştah açmak yerine daha sakinleştirici ve huzur verici bir etkisi vardır. Parlak sarı bir odanın yaratıcılığı teşvik edebileceğini veya turuncunun iştah açıcı bir etki yaratabileceğini biliyor muydunuz? Gelin hep birlikte renklerin anlamlarını keşfedelim ve amaçlarımıza en uygun rengi bulalım!
Soğuk hava ne zaman öldürür?
29 Aralık 2018, 11:46 0
Soğuk hava ne zaman öldürür?
Donarak ölme kış aylarında sadece evsizlerin karşı karşıya olduğu bir sorun değil. İnsan vücudu aşırı soğuğa uzun süre maruz kaldığı takdirde yaşam fonksiyonları yitirmeye başlıyor. Yani yaşam biraz da sıcaklığa bağlı.
Dünyanın en dehşet verici hapishanesi
27 Aralık 2018, 15:23 0
Dünyanın en dehşet verici hapishanesi
Brezilya'daki Pedrinhas Cezaevi, yaşadığımız gezeğenin en dehşet verici cezaevilerinden birisi olarak gösteriliyor. Bu korkunç cezaevinde sadece geçtiğimiz yıl 75 mahkum öldürüldü.
20 Ülkenin Farklı Yeni Yıl Gelenekleri
26 Aralık 2018, 14:47 0
20 Ülkenin Farklı Yeni Yıl Gelenekleri
2019’u karşılamaya hazırlanırken evimizi süsledik, kırmızı iç çamaşırlarımızı aldık ve sevdiklerimizle beraber geçireceğimiz gün için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Tüm detaylar hazır bir şekilde geri sayımımıza başladık.
Uzaylılar tarafından gerçekleştirilmiş kaçırılma olayları
22 Aralık 2018, 10:33 0
Uzaylılar tarafından gerçekleştirilmiş kaçırılma olayları
Bazı araştırmacılara göre uzaydan gelen yaratıklar yaklaşık 300 yıldır insanları kaçırmaktadırlar. İddilara göre yıllardır, bir ya da birden fazla insan dünya dışı varlıklar tarafından geçici bir süre alıkonulmakta ve farklı yerlerde yaşayan, birbirleriyle iletişim kurmaları hiçbir şekilde mümkün olmayan kişiler tarafından verilen detaylı kaçırılma raporları şaşırtıcı bir biçimde birbirleriyle tutarlılık göstermekte.
Asırlık Tabloları Yok Eden Bakteriler
21 Aralık 2018, 11:37 0
Asırlık Tabloları Yok Eden Bakteriler
Zihnimize kazınmış asırlık resimler nem, güneş ışığı ve sayısız dış faktörden ötürü hasar görebiliyor. Fakat bakterilerden dolayı zarar görebilirler mi? İtalyan araştırmacılar, eski resimlerin bakterilerle dolup taştığını ve bu bakterilerin zaman içerisinde yerleştikleri tablodaki resmi yok edebileceklerini fark ettiler. İnsanlığın mirasını korumak için laboratuvar ortamında yok edici organizmalarla savaşacak başka bakteriler eşeylediler.
Kanınızı Donduracak 4 Tarihi Cinayet Hikayesi
20 Aralık 2018, 12:39 0
Kanınızı Donduracak 4 Tarihi Cinayet Hikayesi
Günümüz teknolojisinin sağladığı imkanlarla bir katili tespit etmek oldukça kolay. Yine de insanlık tarihine damgasını vuran sayısız cinayetin zanlıları ya bulunamamış ya da delil yetersizliği gerekçesiyle serbest bırakılmış. Bu yazımızda sizi derinden etkileyecek bir dizi tarihi cinayeti inceledik.