banner583
banner661

Özel Haber Haberleri

“İddialar yalan değil”
27 Mayıs 2021, 10:18 0
“İddialar yalan değil”
Gazetemiz Halkın Sesi’nde geçtiğimiz hafta çarşamba günü yayınlanan ‘Kamu-İş’te gergin gün’ başlıklı haber sonrasında gazetemizi yalan haber yapmakla suçlayarak düzeltme tekzip yayınlatan Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu’nun bazı programlara katılarak bu iddiaların yalan olduğunu söylemesi üzerine haberde ismi geçen Kamu-İş Denetim Kurulu üyesi Süleyman Sürer iddiaların kesinlikle yalan olmadığını yineledi.
Sizin Dünyanız : Selviye Aydın
24 Mayıs 2021, 11:41 0
Sizin Dünyanız : Selviye Aydın
Bugünkü konuğum rengarenk bir insan… Kalbinin iyiliği yüzüne vurmuş üretken, başarılı ve hünerli bir sanatçı… Ve üretkenliğinin en güzel meyvelerinden biri olan Business Time dergisinin imtiyaz sahibi Selvi Aydın.
Sizin Dünyamız: Yrd. Doç. Dr. Cansu Soyer Öğretim Üyesi
22 Mayıs 2021, 09:06 0
Sizin Dünyamız: Yrd. Doç. Dr. Cansu Soyer Öğretim Üyesi
Bugünkü konuğum genç bir öğretim üyesi… Hayallerine, umutlarına sıkı sıkıya bağlı sevgi dolu genç bir kadın Yrd. Doç. Dr. Cansu Soyer
Sizin Dünyanız: Ümran Bolsoy
17 Mayıs 2021, 10:53 0
Sizin Dünyanız: Ümran Bolsoy
Bugünkü konuğumuz bir sopor eğitmeni. Güçlü, güçlü olduğu kadar inatcı, inatcı olduğu oranda da başarılı pırıl pırıl genç bir kadın... Ümran Bolsoy...
Eski günlere dönmeyi iple çekiyoruz
11 Mayıs 2021, 09:32 0
Eski günlere dönmeyi iple çekiyoruz
11 yıldır emlak sektöründe çalışan Ürkan Kâfidir, pandemi nedeniyle sahaya inememenin sıkıntısını yaşadıklarını vurgulayarak, “Gelirlerimiz yüzde 60 kadar düştü. Birikimlerimizi kullanarak bu dönemi atlatmaya çalıştık” diye konuştu
Sizin Dünyanız: Zahide Aliusta
10 Mayıs 2021, 12:18 0
Sizin Dünyanız: Zahide Aliusta
Bugünkü konuğumuz pozit enerjisiyle, yaşama sevinciyle ve sınırsız hoşgörüsüyle cıvıl cıvıl genç bir kadın... Uzman Klinik Psikolok ve Çocuk Hakları Aktivisti Zahide Aliusta... İyi okumalar efendim..
Sizin Dünyanız: Nevzat Özkunt
08 Mayıs 2021, 09:32 0
Sizin Dünyanız: Nevzat Özkunt
Bugünkü konuğum mücadeleyi ilke edinmiş, hayallerinin peşinden koşmaktan yorulmayan, çok yönlü bir insan… 30 yıllık bir bankacı, Nevzat Özkunt.
Gün olur hiç satış yapmayız
06 Mayıs 2021, 10:05 0
Gün olur hiç satış yapmayız
Lefkoşa’nın simge isimlerinden Bereket Fırını sahibi İlker Dağer, pandemi süreciyle işlerinin çok gerilediğini, gün olur satış yapamadıklarını ve daha önceki üretimlerinin 4’te 1’ini ürettiklerini ancak onu bile satamadıklarının altını çizdi “Eşimle beraber evde satmak için sulu yemek yaparız, o yemeklerden iki porsiyon da kendimize ayırırız. Para kazanmayı geçtik el elde baş başta ne yapacağımızı bilemez olduk”
İnsanlar paralarını harcamaya korkuyor
05 Mayıs 2021, 10:00 0
İnsanlar paralarını harcamaya korkuyor
Balıkçılıkla geçimini sağlayan Burcu Kesnik, pandemi süreciyle işlerinin yarı yarıya düştüğünü vurgulayarak, “İnsanlar paralarını harcamaya korkuyorlar, büyük bir belirsizlik var” dedi “İnsanlar birikimlerini yediler bitirdiler. Para biriktirmek, bir şeyler almak, bunları artık geçtik. Önümüzü göremiyoruz, plan yapamıyoruz”
Rumun başaramadığını yöneticilerimiz başardı
04 Mayıs 2021, 09:55 0
Rumun başaramadığını yöneticilerimiz başardı
Turizm sektörünün duayenlerinden Oscar Group’un mimarı Erdem Oskar, pandemi nedeniyle bir yıldır stres içinde olduğunu, uyku uyuyamadığını dile getirdi ve yaşadıkları süreci “Ha battık, ha batacağız diye bekliyoruz” diyerek anlattı Erdem Oskar: “Turizmcilerin, çalışanların nasıl geçindikleri kimin umurunda? Borçlarımızı ödemek için borçlanıyoruz. Çalışmayan işçinin sigortasını ödememizi isterler bu bir rezalettir. Rumun başaramadığını başardılar”