banner913
banner932
banner1032
banner1038

Satrançta Süper Lig şampiyonu Cortado Sertbay Satranç Akademisi

banner1020

banner974
Satrançta Süper Lig şampiyonu Cortado Sertbay Satranç Akademisi

banner971
Saydam Tarih ve Eğitim Vakfı (SAYTEV) sponsorluğunda düzenlenen, Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu 2024 Ligleri, 7 Nisan - 12 Mayıs tarihleri arasında, toplamda 3 ayak, 4 farklı ligde 41 takım, 200 den fazla ve birçok ünvanlı yerli-yabancı sporcuyu misafir eden KKTC’nin en zorlu ve elit turnuvası tamamlandı.
Süper lig şampiyonu: Cortado Sertbay Satranç Akademisi
2. Yamaç Samani Satranç Derneği
3. Broadmax Mağusa Satranç Derneği oldu.
Liglerde alınan diğer sonuçlar ve başarılı sporcular ;
SÜPER LİG MASA BİRİNCİLERİ:
1. Masa Birincisi: Fm Volkan Sevgi (Altın Piyon Satranç Derneği)
2. Masa Birincisi: Im Hüseyin Can Ağdelen (Cortado Sertbay Satranç Akademisi)
3. Masa Birincisi: Ahmet Paşa (Cortado Sertbay Satranç Akademisi)
4. Masa Birincisi: Ata Atasoy (Cortado Sertbay Satranç Akademisi)
5. Masa Birincisi: Eylül Güneş (Cortado Sertbay Satranç Akademisi)
6. Masa Birincisi: Arda Köle (Lefkoşa Satranç Derneği)
SÜPER LİG’TEN DÜŞEN TAKIMLAR:
1. Döveç Çanakkale Türk Spor Kulübü
2. Satranç Eğitim Derneği
1. LİG
DERECEYE GİREN TAKIMLAR:
1. Gümüş At Satranç Derneği
2. Şah-Mat Satranç Derneği
3. Deniz Plaza Spor Derneği
MASA BİRİNCİLERİ:
1. Masa Birincisi: Nm Cengiz Hasman (Gümüş At Satranç Derneği)
2. Masa Birincisi: Hüseyin Serbülent (Gümüş At Satranç Derneği)
3. Masa Birincisi: Çağın Akgür (Deniz Plaza Spor Derneği)
4. Masa Birincisi: Mustafa Kemal Ata Aydın (Şah-Mat Satranç Derneği)
5. Masa Birincisi: Yaren Naz Yorgun (Gümüş At Satranç Derneği)
6. Masa Birincisi: Talya Şenol (Şah-Mat Satranç Derneği)
SÜPER LİGE ÇIKAN TAKIMLAR:
1. Gümüş At Satranç Derneği
2. Şah-Mat Satranç Derneği
2. LİGE DÜŞEN TAKIMLAR:
1. Dumlupınar Spor Kulübü
2. İskele Belediyesi
2. LİG
DERECEYE GİREN TAKIMLAR:
1. Döveç Satranç Takımı
2. 65. Kare Satranç Ve Kültür Derneği
3. Mağusa Satranç Akademisi
MASA BİRİNCİLERİ:
1. Masa Birincisi: Arsoy Azak (65. Kare Satranç Ve Kültür Derneği)
2. Masa Birincisi: Şahin Şahmaran (Döveç Satranç Takımı)
3. Masa Birincisi: Berk Nay (Döveç Satranç Takımı)
4. Masa Birincisi: Larin Döveç (Döveç Satranç Takımı)
5. Masa Birincisi: Nehir Aslantürk (Mağusa Satranç Akademisi)
6. Masa Birincisi: Salih İsmayılov (65. Kare Satranç Ve Kültür Derneği)
1. LİGE ÇIKAN TAKIMLAR:
1. Döveç Satranç Takımı
2. 65. Kare Satranç Ve Kültür Derneği
YEDEK LİG
1. Lefkoşa Satranç Derneği A
2. Güzelyurt Satranç Kalesi
3.Lefkoşa Satranç Derneği B
 
banner979
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.