banner913
banner932
banner1032

“Gönyeli- Alayköy değişimin içinde olacak”

banner1020

İklim Krizi Adaptasyon Merkezi Çalıştayı’nın sonuçlarını değerlendiren Gönyeli Alayköy Belediyesi Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, iklim değişikliği ile mücadelede ciddi adımlar atmak istediklerini söyledi

banner974
“Gönyeli- Alayköy değişimin içinde olacak”

banner971
Gönyeli Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, iklim değişikliği ile mücadelede ciddi adımlar atmak istediklerini söyledi. Dünyada atılan adımların takipçisi olarak ülkemizde de bu adımları atma hedefinde olduklarını belirtti.  
Gönyeli Alayköy Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren İklim Krizi Adaptasyon Merkezi yetkilileri, 6 Eylül’de gerçekleştirilen çalıştayın ardından, katılımcılar kısa, orta ve uzun vadede gerçekleştirilmesi planlanan önemli adımları içeren sonuç raporunu Başkan Hüseyin Amcaoğlu’na sundu.  
Amcaoğlu, göreve geldikleri günden itibaren iklim değişikliği ile mücadelenin önemini vurguladıklarını kaydederek belediye bünyesinde kurdukları İklim Krizi Adaptasyon Merkezi’nin bu noktada kritik bir yere sahip olduğunu belirtti.  
Gönyeli Alayköy Belediyesi sınırları içinde alınan kararların hayata geçirilmesi ve iklim değişikliği ile mücadelede yerel düzeyde kararlılığın artırılması amaçlanıyor.  
AMCAOĞLU: BU RAPOR BİZİM İÇİN REHBER NİTELİĞİNDE  
Gönyeli Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu sonuç raporunun, şehrin iklim değişikliği ile mücadelesini koordine etmek ve sürdürülebilir bir gelecek için adımlar atmak için bir rehber olacağını söyledi. Amcaoğlu, bu rehberi ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla paylaşacaklarını kaydederek İklim Krizi Adaptasyon Merkezi’nin bu önemli misyonu başarmak için kararlılığını sürdüreceğini belirtti. Amcaoğlu, raporun ilerleyen günlerde ilgili kurum ve kuruluşlar ile paylaşılacağını açıkladı.  
5 KİLİT BAŞLIK MEVCUT  
İklim Krizi Adaptasyon Merkezi yetkililerinin, Başkan Amcaoğlu’na sundukları sonuç raporunda şu kararları aldı:  
1.Meteoroloji ve Afetler: Şehir, iklim değişikliği ile artan doğal afetler ve meteorolojik olaylara hazırlıklı olacak. Erken uyarı sistemleri güçlendirilecek ve acil durum müdahale kapasitesi artırılacak.  
2.Halk Sağlığı: İklim değişikliği ile bağlantılı sağlık sorunlarının önüne geçmek için çözümler üretilecek. Hava kalitesi izleme, sıcak hava dalgalarına karşı önlemler ve su kaynaklarının korunması bu başlık altında yer alacak.  
3.Altyapı ve Enerji: iklim değişikliği ile başa çıkabilen ve enerji verimliliğini artırabilen bir şekilde iyileştirilecek. Şehir altyapısı, iklim değişikliğine dayanıklı hale getirilecek. Taşkınları önlemek, su kaynaklarını korumak ve yeşil alanları artırmak için projeler hayata geçirilecek.  
4.Ekosistemlerin Korunması, Restorasyon ve Eğitim: Doğal ekosistemlerin korunması ve restorasyonu, biyoçeşitliliğin sürdürülmesi için öncelikli olacak. Aynı zamanda toplumun eğitimi ve bilinçlendirilmesi için eğitim programları geliştirilecek.  
5.Fonlar: İklim değişikliğiyle mücadele projelerine finansman sağlamak için yeni fon kaynakları araştırılacak. Sürdürülebilir projelere yatırım yapma taahhüdü bu başlık altında vurgulanacak.   
Gönyeli Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, çalıştaya katılıp katkı koyan ve sonuç raporunun oluşmasında emeği olan herkese teşekkürlerini sundu. Amcaoğlu, dünyamızın geleceği için bu kadar değerli bir rehberin oluşturulmasının çok önemli olduğuna da vurgu yaptı.  
 
banner979
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.