banner107
banner69

“Çevre ve Arı Temalı Resim Yarışması” sonuçlandı

banner27

“Çevre ve Arı Temalı Resim Yarışması” sonuçlandı

banner87

Kuzey Kıbrıs Arıcılar Birliği ve Değirmenlik Çevre ve Tanıtma Derneği ortaklığında yürütülen "Honey, Save, Love: Bee-Savvy (Balı, Koru, Sev)" adlı proje kapsamında düzenlenen “Çevre ve Arı Temalı Resim Yarışması” değerlendirme sonuçları açıklandı.

Kuzey Kıbrıs Arıcılar Birliği’nden yapılan açıklamaya göre, Kuzey Kıbrıs’ta eğitim gören tüm ortaokul öğrencilerinin katılımına açık olan resim yarışmasına toplam 231 resimle başvuru yapıldı.

Merit Lefkoşa Otel’de yapılan değerlendirmeye, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Talim ve Terbiye Dairesi Müdürü Havva Dağsever, ressam Mehmet Uluhan, Zoom Dergi Grubu Genel Yayın Yönetmeni Birol Bebek, Kıbrıs Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Baturay, Havadis Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Ekmekçi, Biyolog Erkay Özgör, Değirmenlik Çevre ve Tanıtma Derneği Başkanı Gülsüm Gözenler, Kuzey Kıbrıs Arıcılar Birliği Mali Sekreteri Hasan Kozok ve Kuzey Kıbrıs Arıcılar Birliği Başkanı Kırata Kasapoğlu jüri olarak katıldı.

Değerlendirmede, Çevre ve Arı Temalı 8 adet resim100’er Euro ödül almaya uygun görüldü. Ayrıca ön elemeyi geçen 58 resim mansiyon ödülü alarak sergilemeye uygun bulundu.

Ödül töreni ve resim sergisi haziran ayının ilk haftası Lefkoşa’da Atatürk Kültür Merkezi’nde üst düzey yöneticiler, öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımı ile gerçekleştirilecek. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım sertifikası verilecek.

ÖDÜLLER

Ödül alan öğrenciler şöyle: “Salih Safter 7-E  (Bayraktar Türk Maarif Koleji), Zalihe Aracılar 8-B (Çanakkale Ortaokulu), Isabell Klementyeva 7-H (Oğuz Veli Ortaokulu), Leyla Alkan 7F  (Oğuz Veli Ortaokulu), Gülsün Hüdaoğulları 6-A  (Bekir Paşa Lisesi), Ceren Altıparmak 6-B (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu), Ayşe İnce 6-A (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu), Hilal Çengel 6-A (Bekir Paşa Lisesi)”

Mansiyon ve sergileme alan öğrenciler ise şöyle: “Evşen Durmuş 6A (Bayraktar Ortaokulu), Aydın Apel 7B (Bayraktar Ortaokulu), Fırat Altıparmak 8b (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu), Nalan Sönmez 6h  (Bayraktar Türk Maarif Koleji),Cenk Cenkalp 8b (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu),Utku Karaoğlan (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu), Pembe Öztaş 6b (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu), Şükrü Çakır 6c (Lefke Gazi Lisesi), Meliha Sudenaz Kuyucuoğlu (Doğa Koleji), Sidelya Ahmetoğlu 6b (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu), Safiye Bayraktar 8b (Oğuz Veli Ortaokulu), Kasım Ereş 7a, Alona Zelikkova 7b (Oğuz Veli Ortaokulu), Aynura Tayyrova 6j (Bayraktar Türk Maarif Koleji), Yaren Özoğul 7e (Çanakkale Ortaokulu), GizemGümüşsoy7b (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu), Ceren Altiparmak 6b  (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu), Hürmüs Saimoğlu 6b (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu), Gizem Bayandursun 8a (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu), Alexanra Cotoman (Çanakkale Ortaokulu), Irmak Kanarya 6b (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu), Sıla Gutan 6a (Girne American Future College), Zehra Rasool 7a (Girne American Future College), NuranBürüncük 6a (Girne American Future College ), Sıla Garip 8a (Bekir Paşa Lisesi), Emine Şahin 8b (Değirmenlik Lisesi), Aleyna Bölükbay 6e, Yeliz Süner 8g (Bayraktar Türk Maarif Koleji), Yağmur Özten 6b (Bekir Paşa Lisesi), Funda Kurşiniler 6a (Bekir Paşa Lisesi), Zalihe Aracilar 8b (Çanakkale Ortaokulu), Gaye Karakurt 7b (Oğuz Veli Ortaokulu), Beren Kuyucuoğlu 6.Sinif (Doğa Koleji ), Ümran Akay 6d (Bayraktar Ortaokulu), Fevzi Elcil 6b (Lefke Gazi Lisesi), Hayriye Köse 6b (Lefke Gazi Lisesi), Vijdan Bibi 7b Polat Paşa Lisesi), Nevin Zenginses 6h (Bayraktar Türk Maarif Koleji), Hayriye Durmaz 7f (Bayraktar Türk Maarif Koleji), Bemsal Kemaneciler 7a (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu), Nuray Atlar 7-E (Bayraktar Türk Maarif Koleji), Teslime İnoluk 7d (Bayraktar Türk Maarif Koleji),Sevim Bürgül 6c  (Bayraktar Ortaokulu), Kamuran Orhan 7h, Tuana Su Cambaz6a (Ş.H.T Zeka Çorba Ortaokulu), Şebnem Yaren Gündüz 6-E  (Oğuz Veli Ortaokulu), Ada Polat 6e (Yakin Doğu Koleji), Fidel Güleçyüz 6.Sınıf (Doğa Koleji), Derin Başaronel 7e (Atleks Sanverler Ortaokulu), Ayça Paşali 6a (Bekir Paşa Lisesi), Gamze Çakir 7b (Bekir Paşa Lisesi), Melike Nur Çelik 6b (Bekir Paşa Lisesi), Sadi Sadisönmez (Bekir Paşa Lisesi), Işik Memetoğlu (Bekir Paşa Lisesi), Dilara Gümüşsoy (Ş.H.T. Zeka Çorba Ortaokulu), Rukiye Dinçal 7c (Bayraktar Ortaokulu), Sevinç Öykü 6e (Bayraktar Ortaokulu), Ufuk Sürer 7b (Polat Paşa Lisesi)”

banner104
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.