banner875
banner885
banner878

"Kalkınma Bankası kimsenin çiftliği elbette değil, ancak bir sendikanın çiftliği de değildir"

banner476

banner825
"Kalkınma Bankası kimsenin çiftliği elbette değil, ancak bir sendikanın çiftliği de değildir"

Kalkınma Bankası Genel Müdürü İnanç Babaliki, yayınladığı bildirileriyle dün KTAMS Başkanı Güven Bengihan tarafından Kalkınma Bankası kurumsal kimliğine ve Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tosunoğlu'na yönelik iddiaların asılsız olduğunu ifade etti. KTAMS yönetimi ile Kalkınma Bankası yönetiminin iki kez toplantı yaptığını belirten Babalikki, ilk toplantıda Hasan Tosunoğlu'nun uzlaşmacı ve katılımcı tutumunu beğenen KTAMS yönetiminin ikinci toplantıya kavga ve gerginlik yaratmak amacıyla geldiğini iddia etti. Babalikki "Kalkınma Bankası aynen Sayın Bengihan’ın ifade ettiği gibi kimsenin çiftliği elbette değil, ancak bir sendikanın çiftliği de değildir" diyerek KTAMS'ın siyasi rant elde etmeye çalıştını savundu.
Kalkınma Bankası Genel Müdürü İnanç Babaliki'nin basın açıklaması şöyle:

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Sayın Güven Bengihan’ın  bankamızın kurumsal kimliğine yönelik ifadeleri ile Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hasan Tosunoğlu’na yönelttiği suçlamaların gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmadığını öncelikle ifade etmek isterim. 

Sendika Yetkilileri ile Bankamız üst yönetiminin her iki toplantısının tanığı olarak, Sendika Yönetiminin ilk toplantıda Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan Tosunoğlu’nun uzlaşmacı ve katılımcı tutumu karşısında müteşekkir bir şekilde bankamızdan ayrılırken, ikinci toplantıya kavgacı bir tutum ile ve gerginlik yaratmak amacıyla geldiğini gözlemlemiş bulunmaktayım. 

Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Tosunoğlu’na yönelik açık tehditleri ve saygısız davranış ile sözleri, bir sendika başkanını bir yana bırakın herhangi bir insana yakışan türden olmadığını belirtmek isterim.

Kalkınma Bankası aynen Sayın Bengihan’ın ifade ettiği gibi kimsenin çiftliği elbette değil, ancak bir sendikanın çiftliği de değildir. Bu nedenle çalışma barışını bozacak türden olan sendikanın yaklaşımlarını kınıyor ve KTAMS’ın siyasi rant elde etmek maksadıyla çıkarmış olduğu suni gerginliklere Kalkınma Bankası nezdinde asla prim verilmeyeceğinin kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz. 

Bizler Kalkınma Bankası yöneticileri ve yönetimi olarak, çalışanların özlük hakları ile ilgili her türlü medeni diyaloğa her zaman hazır olduğumuzu, ancak sendikanın bu hakaretamiz ve saygısız tavrı karşısında, Kalkınma Bankası’nın kurumsal kimliği korunması ile burada çalışanların huzuru için, sessiz kalınmayacağımızın da bilinmesini isteriz. 

banner342
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.