banner51
banner55

Kudret Özersay: Devlet yönetiminde böyle bir ACAYİPLİK olabilir mi?

banner27

Kudret Özersay: Devlet yönetiminde böyle bir ACAYİPLİK olabilir mi?

“Bakanlar Kurulu tarafından alınan bir karar, Bakanlar Kurulu ve/veya mahkeme tarafından iptal edilmediği sürece yürürlüktedir”!

Siz Sayıştay’a hükümetin kararının hukuka aykırı olduğunu, usulsüz olduğunu, mali açıdan yanlış olduğunu gerekçeleriyle anlatan bir şikayette bulunuyorsunuz, size BİR CÜMLELİK böyle bir yanıt geliyor!

Sanki birisi Sayıştay’a bu Bakanlar Kurulu kararı YÜRÜRLÜKTE Mİ diye sordu?

Sonra da ülkenin Başbakanı çıkıp “Sayıştay gereğini yaptı zaten” diyecek! Neyin gereğini yaptı? Kiminle alay etmeye çalışıyorsunuz?

Görevini yapmayarak, başvuranlarla alay edercesine bir cümlelik ne dediği belli olmayan bir mektup göndererek mi gereğini yaptı?

Tabi ki konuyu Ombudsperson’a götürdük, Sayıştay’ın bu ne olduğu belirsiz cümlesini alıp susacak mıydık? Özel harcamalarınızı devlete, yani Halka ödeteceksiniz ve bunun NORMAL görülmesini bekleyeceksiniz öyle mi?

Bu ülkede sorumlu konumda bulunan kişilerin, akrabalık ilişkileri, ahbap-çavuş ilişkileri, partidaşlık ilişkileri nedeniyle, sırf birilerini GÜCENDİRMESİNLER; ÜZMESİNLER diye GÖREVLERİNİ YAPMADIKLARI çok açık!

Bunun NORMALLEŞTİRİLMESİNE, KANIKSANMASINA müsaade etmedik, etmeyeceğiz ve ettirmeyeceğiz!
EskiSiyasetBıktırdı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.