banner583
banner753
banner661
banner726

Okullar, Cumhuriyet Kupası için koştular

banner476

Cumhuriyet Yol Koşusunda, Yakın Doğu İlkokulu, Şehit Turgut Ortaokulu,Atleks Sanverler Ortaokulu, Hala Sultan İlahiyat Koleji ve Anafartalar Lisesi kategorilerde birinci oldular

banner714
Okullar, Cumhuriyet Kupası için koştular

banner721
KKTC Atletizm Federasyonu, her yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü çerçevesinde organize ettiği okullar arası Cumhuriyet Yol Koşusu gerçekleştirildi.
Pandemi kuralları gözetilerek Atatürk Stadı’nda tamamlanacak şekilde düzenlenen koşu Küçük Kız (800 metre), Küçük Erkek (1000 metre), Yıldız Kız (1500 metre), Yıldız Erkek (2000 metre), Genç Kız (2000 metre) ve Genç Erkek (3000 metre) branşlarında yapıldı.
Koşuya katılım gösteren okullar polis ve Bisiklet Federasyonu ile yapılan görüşme sonrasında oluşturulan bisiklet ekibinin nezaretinde alınan güvenlik önlemleri ile gerçekleştirildi. Yarış sonunda Yakın Doğu İlkokulu küçük kızlar ve erkeklerde takım sıralamasının ilk basamağında yer aldı. Yıldız kızlarda Şehit Turgut Ortaokulu ve yıldız erkeklerde Atleks Sanverler Ortaokulu’nun birinci olduğu yarışta genç kızlarda Hala Sultan İlahiyat Koleji, genç erkeklerde de Anafartalar Lisesi birinci olma başarısı gösterdi.
KKTC Atletizm Federasyonu Cumhuriyet Yol Koşusu ferdi sıralama ve takım sıralamaları şu şekilde:
FERDİ SIRALAMA
Küçük Kızlar (800 Metre)
1. Zarif Dayı (Yakın Doğu İlkokulu) 3:16
2. Melin Selçuklu (Yakın Doğu İlkokulu) 3:24
3. Asya Şenyiğit (Özgürlük İlkokulu) 3:25
Küçük Erkekler (1000 Metre)
1. Uras Çeribaşı (Yakın Doğu İlkokulu) 3:44
2. Arda Erden (Yakın Doğu İlkokulu) 3:51
3. Ada Arslan (Yakın Doğu İlkokulu) 3:52
Yıldız Kızlar (1500 Metre)
1. Masal Sarıca (Necat British College) 5:54
2. Ayşe Akmandor(Şht. Turgut Ortaokulu) 6:07
3. Ada Kafa (İskele Evkaf TMK) 6:12
Yıldız Erkekler (2000 Metre)
1. Efe Kürşat Özer (Atleks Sanverler Ortaokulu) 7:28
2. Ege Ünal (Necat British College) 7:29
3. Furkan Tomuk (Hala Sultan İlahiyat Koleji) 7:55
Genç Kızlar (2000 Metre)
1. Ceren Malgir (Hala Sultan İlahiyat Koleji) 9:32
2. RümeysaÖzbayrak (Hala Sultan İlahiyat Koleji) 9:46
3. Dilara Aksoy (Hala Sultan İlahiyat Koleji) 9:47
Genç Erkekler (3000 Metre)
1. Ahmet Esef Aksoy (Hala Sultan İlahiyat Koleji) 9:54
2. Aygün Tosun (Kurtuluş Lisesi) 9:55
3. Barış Gültekin (Anafartalar Lisesi) 10:01
TAKIM SIRALAMASI
Küçük Kızlar
1. Yakın Doğu İlkokulu
2. Özgürlük İlkokulu
3. Yenierenköy İlkokulu
Küçük Erkekler
1. Yakın Doğu İlkokulu
2. Özgürlük İlkokulu
3. Dr. Fazıl Küçük İlkokulu
Yıldız Kızlar
1. Şehit Turgut Ortaokulu
2. Hala Sultan İlahiyat Koleji
3. Osman Nejat Konuk Ortaokulu
Yıldız Erkekler
1. Atleks Sanverler Ortaokulu
2. Şehit Turgut Ortaokulu
3. Hala Sultan İlahiyat Koleji
Genç Kızlar
1. Hala Sultan İlahiyat Koleji
Genç Erkekler
1. Anafartalar Lisesi
2. Hala Sultan İlahiyat Koleji
3. Kurtuluş Lisesi
 
banner342
banner692
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.