banner913
banner932
banner964
banner985

Merit otellerinden eğitime büyük katkı

banner989

Merit Otelleri, eğitim yuvalarındaki eksiklikleri gideriyor. Bu çerçevede 8 okulun ihtiyaçlarının Merit Otelleri tarafından giderilecek, öğrencilerin spor, kültürel ve sanatsal gelişimleri için etkinlikler organize edilecek

banner974
Merit otellerinden eğitime büyük katkı

banner971
Merit Otelleri, ülkemizin geleceği çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamak için geniş kapsamlı bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.
Merit Lefkoşa Hotel Genel Müdürü Mine Gürses ve Merit Otelleri Dijital Pazarlama Direktörü Aziz Korkmaz, düzenlenen basın toplantısında sosyal sorumluluk projesinin detaylarını açıkladılar.
İki aşamalı olan sosyal sorumluluk projesinde Girne’nin batısında yer alan 8 okulun altyapılarının iyileştirilmesi, eksik eğitim araç gereçlerinin giderilmesi ve moderinleşmesiyle ilgili olarak adım atıldığına dikkat çeken Mine Gürses, Karaoğlanoğlu İlkokulu, Alsancak İlkokulu, Lapta İlkokulu, Karşıyaka ilkokulu, Tepebaşı İlkokulu, Lapta Anaokulu, Alsancak Anaokulu ve Lapta Yavuzlar Lisesi’nin acil ihtiyaçlarının Merit Otelleri tarafından giderileceğini vurguladı.
Gürses, sosyal sorumluluk projesinin ikinci ayağında ise öğrencilerin spor, kültürel ve sanatsal gelişimlerine de katkı sağlayacak etkinlikler organize edildiğini kaydetti.
OKULLARIN ACİL İHTİYAÇLARINA ÇÖZÜM
Okulların yıllardır giderilemeyen altyapı sorunlarını sonlandıracak adımların atılmaya başladığının altını çizen Gürses, basketbol sahası inşası, spor sahasının üzerinin kapatılması, yeni tuvalet inşaası, mevcut tuvaletlerin yenilenmesi ve oyun alanlarının yapay çimle sağlıklı mekanlara dönüştürülmesi gibi büyük projelerin hayat bulmaya başladığını kaydetti.
Derslerin daha sağlıklı yürütülmesine katkı sağlamak amacıyla, projeksiyon, okul tahtası boyutunda internete bağlanabilen televizyon, printer ve tonerden tutun da güvenlik kameralarına kadar birçok ihtiyacın giderildiğini kaydeden Gürses, Lapta Yavuzlar Lisesi yönetiminin çocuklara ücretsiz su temin etme hedefi doğrultusunda, okula soğutma hazneli tüm öğrencilere cevap verebilecek boyutta arıtma sisteminin kurulmasıyla ilgili olarak girişimler başlatıldığını açıkladı.
MERİT SPOR OYUNLARI YAPILACAK
Lefkoşa Merit Genel Müdürü Mine Gürses, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Dairesi onayı, adı geçen ilkokulların yöneticileriyle işbirliğinde belirlenen etkinlikler kapsamında bu öğretim yılında toplam 9 etkinlikte öğrencilerin bir araya geleceğini kaydetti.
Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Merit Spor Oyunları organize edildiğini açıklayan Mine Gürses, gelecek yıllarda katılımcı okul sayısının geliştirileceği proje kapsamında bu yıl, Karaoğlanoğlu İlkokulu, Alsancak İlkokulu, Lapta İlkokulu ve Karşıyaka İlkokulu’nun katılımıyla 14 Kasım (yarın) Cumhuriyet Koşusu ile başlayacak Merit Spor Oyunları’nda, okulların kız ve erkek takımlarının yarışacağını belirtti.
Spor etkinliklerinden ikincisinin 4 ilkokulun kendi arasında oynayacağı futbol ve basketbol turnuvası olacağını kaydeden Gürses, futbolun bu dönem, basketbolu turnuvasının ise ikinci dönem gerçekleştirileceğini kaydetti.
Mine Gürses, son yarışmanın ise ikinci dönem gerçekleştirilecek olan ve tüm sınıfların kendi arasında yarışacağı satranç turnuvası olacağını açıkladı.
ÖĞRENCİLERİN YARATICILIĞINI TEŞVİK EDECEK ETKİNLİKLER
Öğrencilerin kendilerini geliştirme, bilgi ve yeteneklerinin keşfedilmesine katkı sağlamak amacıyla ilkokul 1. ve 2. Sınıf öğrencilerinin resim festivalinde biraraya geleceğini kaydeden Gürses, öğrencilerin yaptığı kaplumbağa konulu resimlerin aralık ayında sergileneceğini söyledi.
İlkokul 3, 4 ve 5. Sınıf öğrencileri kompozisyon yarışmasında turizm konusundaki tespit ve önerilerini kaleme dökeceklerini kaydeden Gürses, okul yöneticileriyle istişare içinde, öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ikinci dönem, tiyatro, halk dansları ve çocuk festivalleri de düzenleneceğini kaydetti.
Lefkoşa Merit Genel Müdürü Mine Gürses, ilkokullar dışında Lapta Anaokulu, Alsancak Anaokulu, Karşıyaka İlkokulu ve Karaoğlanoğlu İlkokulu anasınıflarını kapsayacak etkinliklerin organizasyonuyla ilgili çalışmaların da devam ettiğini sözlerine ekledi.
 
banner979
banner982
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.