banner913
banner932
banner964
banner985

2215 gündür kaçak yaşıyordu!

banner989

Lefkoşa’da hırsızlık meselesi ile ilgili olarak tutuklanan Zaman UI Hassan’ın KKTC'de 2215 gün izinsiz ikamet ettiği ortaya çıktı

banner974
2215 gündür kaçak yaşıyordu!

banner971

 
Lefkoşa’da meydana gelen ev açma hırsızlık meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Zaman UI Hassan mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Doğukan Can, olguları aktardı. Polis, huzurda bulunan zanlı Zaman UI Hassan’ın Ev Açma, ikametgâhtan Sirkat, Kasti Hasar ve KKTC'de İkamet İzinsiz bulunma suçlarından methaldar olduğunu belirtti. Polis, zanlının 30.05.2022 tarihinde 07:30-16:30 saatleri arasında Lefkoşa'da Lefkoşa'da sakin Abegael Garcıa'nın ikametgahında güneye bakan alüminyum kapısının 50x44 cm'lik penceresini kasten ve kanunsuz olarak kırıp bir cürüm işlemek kastı ile içeri girip herhangi bir şey sirkat etmeden çıkış yaparak yine ayı tarih ve saatler arasında aynı sokak üzerinde sakin Azat Garabayev'in ikametgahının kuzeye bakan alüminyum penceresini hasar vermeden açıp bir cürüm işlemek kastı ile içeri girildikten sonra yine hasar verilmeden aynı yerden herhangi bir şey sirkat etmeden çıkış yaparak yine aynı tarih ve sokak üzerinde sakin Irish Baguıtan'ın ikametgahının güneye bakan alüminyum kapının 70x63cm'lik penceresini kasten ve kanunsuz olarak kırıp cürüm işlemek kastı ile içeri girildikten sonra ikametgah içerisinde bulunan 90 Euro ve 700TL'yi sirkat edilip aynı yerden çıkış yaptığını anlattı. Polis, olay yerinde yapılan soruşturmada zanlının Irısh Baguıtan'ın ikametgahının camını kırmakta kullandığı çekicin emare olarak alındığını söyledi. Polis, zanlının 04.06.2022 tarihinde Lefkoşa'da tespit edilip Lefkoşa Kaza mahkemesinden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirtti. Polis, zanlının tasarrufunda bulunan 650 TL’nin emare olarak alındığını söyledi. Polis, mesele ile ilgili olarak 05.06.2022 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin huzuruna çıkartılarak 3 gün ek tutukluluk temin edildiğini belirtti.
Polis, aynı tarihde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri gereği zanlının ikametgahında arama yapılmış olunup herhangi bir şey tespit edilemediğini söyledi. Polis, aynı tarihte zanlının gönüllü bir ifade vererek suçlarını itiraf ettiğini belirtti.
Polis, 08.06.2022 tarihinde zanlının Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılarak soruşturma maksatları için 5 günlük ek tutukluluk süresi temin edildiğini söyledi.
Polis, 10.06.2022 tarihinde yapılan muhaceret kontrolünde zanlının 17.05.2016 tarihinden itibaren KKTC'de 2215 gün izinsiz ikamet ettiğinin tespit edildiğini belirtti. Polis, zanlının Pakistan vatandaşı olup KKTC'de yasal bir statüsü bulunmadığını söyleyerek, zanlının işlemiş olduğu suçlar göz önünde bulundurulduğunda yargılanmadan yasal olmayan yollardan kaçması kuvvetle muhtemel olduğundan davalarında hazır bulunmasını sağlamak için 2 ay süre ile merkezi cezaevine gönderilmesini talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, zanlının 2 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.
 
banner979
banner982
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.