banner255
banner82

Partiler İddialı Başladı

banner27

7 Ocak 2018 Erken Genel Seçimleri için milletvekili adayları dün Yüksek Seçim Kurulu’na başvurdu. Atkılarla bayraklarla başvuruya gelen partililer renkli görüntüler oluşturdu.UBP Başkanı Özgürgün, halkın kendilerine güvendiğini ve önümüzdeki dönemde UBP’nin daha güçlü hükümet, projelerle hizmet vereceğini söylerken, CTP lideri Erhürman, “Gelecek kuşaklar için kritik bir seçime gidiyoruz” ifadelerini kullandı TDP lideri Özyiğit, TDP’nin 50 kişilik milletvekili kadrosunun geçmişi temiz kişilerden oluştuğuna dikkat çekerken, HP Genel Başkanı Özersay ise, “Halkın önünde iki seçenek var. Birincisi mevcut düzenin devamı, diğeri ise yeni ve adil bir düzen kurmak” dedi

banner262
Partiler  İddialı  Başladı

banner267

“Halk bize güveniyor”

UBP Genel Başkanı Özgürgün, UBP’nin hizmet ve projeleriyle seçime hazır olduğunu söyledi


KKTC’de 7 Ocak 2018 Erken Genel Seçimleri için milletvekili adayları Yüksek Seçim Kurulu’na başvurdu.
UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, başvuru sonrasında basına yaptığı açıklamada, UBP’nin ülkeye ve halka hizmet için yola çıktığına işaret ederek, kadrolarının, hizmet ve projelerinin seçime hazır olduğunu söyledi.
Önümüzdeki dönemde UBP’nin daha güçlü hükümet, projeler ve yönetimle ülkeye hizmet vereceği inancını vurgulayan Özgürgün, seçimin ülkeye ve halka hayırlı olması temennisinde bulundu.
Özgürgün, “halka güvendiklerini, halkın da kendilerine güvendiğini” sözlerine ekledi.

47 yeni adayla seçime giriyoruz”

48 yeni adayla seçime gireceklerine işaret eden Serdar Denktaş, seçimi birinci parti hedefiyle bitirmek amacında olduklarını belirtti


YSK’ya ilk başvuruyu saat 09.30’da Demokrat Parti (DP) adayları yaptı. 
Başvuru sonrasına basına açıklama yapan DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, “Seçim döneminde ümit ederim vatandaşımız kararını açık beyinle verecek imkanı yakalar” dedi.
7 Ocak’ta sandıktan kimin kaçıncı sırada çıkacağına, halkın karar vereceğini söyleyen Denktaş, “Biz yaptıklarımızı ve yolumuza nasıl devam edeceğimizi anlatacağız” şeklinde konuştu.
Şu anda milletvekili olan 2 ve 48 yeni adayla seçime gireceklerine işaret eden Denktaş, yenilerin inancı ve özverisiyle seçimi iyi bir noktada birinci parti hedefiyle bitirmek amacında olduklarını söyledi.


 

“Gelecek kuşaklar için kritik bir seçim”

CTP milletvekili adayları 7 Ocak’ta yapılacak Erken Genel Seçimleri için bugün Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvuru yaptı. Genel Merkez’de buluşarak mahkemelere yürüyen CTP’liler sık sık “birlik, mücadele, dayanışma” sloganı attı. Başvurunun ardından Lefkoşa çarşısına giderek yurttaşlarla kucaklaşan adaylar halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Yurttaşların sorularını yanıtlayan CTP’liler yeni dönem politikalarının haysiyet, adalet, üretim ve hizmet üzerine kurulu olduğunu aktardı. Ekonomik ve sosyal kalkınma planının hazır olduğunu belirten adaylar, 7 Ocak’ta yeni bir düzen için yurttaşlardan onay istedi. Genel Başkan Erhürman da sohbetlerde, “CTP olarak hazırız, çalışır, yaparız” dedi.

YSK’ya yapılan başvurunun ardından basın mensuplarına açıklama yapan Genel Başkan Tufan Erhürman, “Ülkemiz için, halkımız için, gelecek kuşaklar için çocuklarımız, torunlarımız için son derece önemli, son derece kritik bir seçime gidiyoruz” dedi. Eski genel başkanlar, genel sekreterler, partililer ve sempatizanlarla başvuru yapmaya geldiklerini belirten Erhürman, “CTP birliktir, bütündür ve mücadele bugün daha da yükselmek üzere başlamıştır. Hepimize hayırlı olsun” dedi. 

Değişim ancak güçlü bir kadroyla olur”

TDP lideri Özyiğit, TDP’nin 50 kişilik milletvekili kadrosunun geçmişi temiz kişilerden oluştuğuna dikkat çekti

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP)  adayları dün saat 11.00’de, Ulusal Birlik Partisi (UBP) adayları ise 11.30’da YSK’ya başvuruda bulundu.
TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, başvuru sonrasında basın yaptığı açıklamada, temiz bir geçmişe sahip güçlü bir ekiple, özgür bir gelecek için başvurularını yaptıklarını söyledi.
Değişimin ancak güçlü bir kadroyla mümkün olabileceğine işaret eden Özyiğit, bu kadroya sahip olan partilerinin ise bunu sağlamak adına yola çıktığını kaydetti.
TDP’nin 50 kişilik milletvekili kadrosunun geçmişi temiz kişilerden oluştuğuna dikkat çeken Özyiğit, amaçlarının kendi ayakları üzerinde durabilen bir ülke yaratmak, yalnızca halkına hesap verecek bir yönetim oluşturmak ve aydınlık bir gelecek için mücadele etmek olduğunu vurguladı.
“Kıbrıs Türk toplumunun 7 Ocak’ta güçlü, temiz ve özgür bir gelecek için cevabını vereceğine yürekten inanıyorum” diyen Özyiğit, hoşgörülü bir ortamda, demokratik ve Kıbrıs Türk halkının özgür iradesini sandığa yansıtacağı bir seçim olması temennisinde bulundu.

“Seçimler, referandum niteliğinde”

HP Başkanı Özersay, halkın önünde iki seçenek ve yol bulunduğunu, bunlardan birincisinin mevcut düzenin devamı, diğerininse  yeni ve adil bir düzen kurmak olduğunu söyledi

Halkın Partisi (HP) milletvekili adayları saat 14.00’te toplu olarak YSK’ya başvurularını yaptı.
Adaylık başvurularının ardından  açıklama yapan HP Genel Başkanı Kudret Özersay, “Memleketimize dair bir umudumuz var, bu halkın ülkenin, memleketin geleceğine dair bir umudu var.  Kötü yönetim bizim kaderimiz değildir” dedi.
HP Genel Başkanı Özersay,  yeni ve adil yönetim, yeni bir düzen kurmanın mümkün olduğunu  halkın iradesiyle bunu başaracaklarına inandıklarını ifade etti.
Özersay halkın önünde iki seçenek ve yol bulunduğunu, bunlardan birincisinin mevcut  düzenin devamı, diğerininse  yeni  ve adil bir düzen kurmak olduğunu söyledi.
Özersay, 7 Ocak seçimlerinin bir referandum niteliğinde olacağını savunarak  “Bu iki yoldan hangisini yürüyeceğimize karar vereceğimiz bir referandum niteliğindedir. Biz halkın iradesine güveniyoruz. Tek güvendiğimiz şey Kıbrıs Türk halkının iradesidir, gücüdür” dedi.
Özersay, halkın iradesinin önünde hiçbir şeyin duramayacağını kaydederek , halkın gücüne ve birlikte başaracaklarına ve yarınları bugünden kazanacaklarına inandıklarını kaydetti.
Özersay, yola çıkarken söyledikleri cümlenin hala kulaklarında olduğunu söyleyerek, yola niçin çıktıklarını unutmayacaklarını ve halkın yararının her zaman herşeyin önünde  geleceğini  kaydetti.


 

“Hükümetin kilit partisi olacağız”

Değişim ve Kurtuluş İttifakı adına konuşan TKP Yeni Güçler Başkanı Mehmet Çakıcı, değişim ve kurtuluş sloganıyla 40 yıllık düzeni değiştirmek için 50 adayla dün başvurularını yaptıklarını söyledi.
Çakıcı, 50 adaylarının hepsinin iyi insanlar olduklarını, bir meslek grubunun ağırlığını taşımadıklarını ifade etti.
Çakıcı “Bizi birleştiren proje ve manifestomuzdur” şeklinde konuşarak, ittifaklarının 7 Ocak’tan sonra oluşacak hükümetin kilit partisi olacağına inanç belirtti.
Değişim ve Kurtuluş İttifakı adına söz alan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan da, ülkenin artık yönetilemez duruma geldiğini savunarak, “Ülkede hırsızlık, yolsuzluk, suiistimal aldı başını gidiyor” dedi.
Değişim ve dönüşüm için ortak bir mücadele verdiklerini ifade eden İzcan, halkı bu değişim için sandığa gitmeye çağırdı.

banner200
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.