banner411
banner69
banner460

Hedef, 15 bin kongre turisti

banner27

YDÜ’nün organize ettiği çiftlik hayvanlarıyla ilgili uluslararası sempozyuma 500’den fazla kişi katıldı. YDÜ Turizm İşletmeleri Genel Müdürü ve Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan, hayat verecekleri kongrelere 15 bin kongre turistinin katılmasını hedeflediklerini vurguladı

Hedef, 15 bin kongre turisti

Dünyada sayılı, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ise ilk ve tek özel Veteriner Fakültesi olan Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi, son düzenlediği Çiftlik Hayvanlarında Fertilite ve Meme Sağlığı Uluslararası Sempozyumu ile ülkemizde ve Dünya’da adından söz ettirmeye devam ediyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi ev sahipliğinde, Yakın Doğu Turizm İşletmeleri’nin organize ettiği “Çiftlik Hayvanlarında Fertilite ve Meme Sağlığı” Uluslararası Sempozyumuna beş yüzden fazla kişinin katıldığı bildirildi.

Merit Park Otel’de gerçekleştirilen Uluslararası Sempozyumun açılış konuşmasını Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi, Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Selim Aslan’ın yaptığı belirtilen açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Memduh Esendal ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ’ın da birer konuşma yaparak fakülte ve üniversitenin gelişimi hakkında bilgi verdikleri bildirildi.

Avustralya’dan Prof. Dr. Jos Noordhuizen, Almanya’dan Prof. Dr. Martina Hoedemaker, İsviçre’den Prof. Dr. Heinrich Bollwein, Avusturya’dan Prof. Dr. Thomas Wittek, İsrail’den Prof. Dr. Zvi Roth, İngiltere’den Prof. Dr. Andrew John Bredly ve Protekiz’den Dr. Carla Azevedo gibi alanlarında Dünyaca bilinen Bilim İnsanları’nın sempozyuma konuşmacı olarak katıldığını söyleyen YDÜ Hayvan Hastanesi Başhekimi ve organizasyon komitesi üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene, sempozyumun alanın gelişmesine önemli katkıda bulunduğuna vurgu yaptı.

YDÜ’nün her geçen yıl kongre turizmi faaliyetlerini arttırdığının altını çizen Turizm İşletmeleri Genel Müdürü ve Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan, amaçlarının bilime katkıda bulunmak olduğunu kaydetti. Dünya Turizm Örgütü'nün (WTO) verilerine göre 2020 yılına gelindiğinde uluslararası turizm gelirlerinin 2 trilyon ABD dolarına ulaşmasının beklendiğine vurgu yapan Savaşan, bu gelir içerisinde kongre ve fuar amaçlı yapılan seyahatlerin dünya turizm gelirinin %30'unu oluşturacağını belirtti. 2018 yılında hayat verecekleri kongrelere 15,000 kongre turistinin katılmasını hedeflediklerini dile getiren Savaşan, bir yandan bilime, diğer bir yandan ise kongre turizmi sayesinde ülke ekonomisine katkı yapmak için durmaksızın çalıştıklarını söyledi.

Açıklamanın sonunda, Çiftlik Hayvanlarında Fertilite ve Meme Sağlığı Uluslararası Sempozyumu’nun Soner Olgun konserinin yer aldığı gala ile sona erdiğine yer verildi.

banner342