banner583
banner590
banner529
banner570

Master Kupası ilk şampiyonları belirlendi

banner476

İlk kez düzenlenen “KTSYD Master Kupası” tamamlanırken, dereceye girenler ülke tenisinin özel isimlerinden, birçok kez Kıbrıs şampiyonu olmuş Özel Vasıf’ın elinden kupa almanın gururunu yaşadılar

Master Kupası ilk şampiyonları belirlendi

banner601
Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) ile Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu (KKTF) işbirliğinde tenis branşında ilk kez düzenlenen “KTSYD Master Kupası” tamamlandı.
KKTF kortlarında yer alan ve KKTC Telsim’in katkılarıyla düzenlenen organizasyonda final müsabakaları oynandı. 12-14-16 yaş ve Büyükler kategorilerinde kadın ve erkekler olmak üzere düzenlenen organizasyonun ödül töreninde KKTF Başkanı Hasan Gazioğlu ve KTSYD Başkanı Burhan Gürkan yaptıkları konuşmada kupayı gerçekleştirmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Ödül töreninde anı madalyalarını KTSYD Yönetim Kurulu üyeleri Necati Özsoy, Çilen Ulusoy ve KKTF Yönetim Kurulu üyesi Çağakan Kansu verdi. Ülke tenisinin önemli isimlerinden, birçok kez Kıbrıs şampiyonu olmuş bir isim olan Özel Vasıf’ın yanı sıra kategorilerinde dereceye girenlere kupalarını Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, KTSYD Başkanı Burhan Gürkan, KKTF Başkanı Hasan Gazioğlu, KTSYD eski başkanları Ogün Genç Kaçmaz ve Bülent Kılıçoğlu ile KKTF eski başkanı Saffet Barutçu tarafından takdim edildi.
Kupanın final müsabakalarındaki sonuçları ve sıralama şöyle:
12 Yaş Kızlar - Final
Irmak Erker  - Özgül Şah: 1/6 – 0/6
12 Yaş Erkekler - Final
Toprak Altuntaş - Bekir Devran Esendağlı: 3/6 – 3/6
14 Yaş Kızlar - Final
Nadir Çınarlılı  - Kayra Yüceer: 6/4 – 6/4
14 Yaş Erkekler - Final
Turgay Vural Hıdıroğlu - Göktuğ Yusuf Gökbayrak: 4/6 – 6/1 – 6/1
16 Yaş Kızlar - Final
Azra Seray Yalkıç - Elçin Özbilen: 7/5 – 6/4
16 Yaş Erkekler - Final
Derin Samioğlu - Zeki Esendağlı: 6/2 – 6/0
Büyük Kadınlar - Final
Azra Seray Yalkıç – Maria Tatarnikova: 3/6 – 4/6
Büyük Erkekler - Final
Rasim Ülker - Abdelrahman Al Bitar: 7/5 – 6/1
KTSYD 2020 MASTERLER KUPASI KATEGORİ SIRALAMASI:
12 Yaş Kız
1– Özgül Şah 
2- Irmak Erker
12 Yaş Erkekler
1- Bekir D. Esendağlı
2- Toprak Altuntaş
14 Yaş Kızlar
1- Nadir Çınarlılı 
2- Kayra Yüceer
14 Yaş Erkekler
1- Turgay V. Hıdıroğlu
2- Göktuğ Y. Gökbayrak
16 Yaş Kızlar
1- Azra S. Yalkıç 
2- Elçin Özbilen
16 Yaş Erkekler
1- Derin Samioğlu
2- Zeki Esendağlı  
Büyük Kadınlar
1- Maria Tatarnikova 
2- Azra S. Yalkıç
Büyük Erkekler
1- Rasim Ülker 
2- Abdelrahman Al Bitar
 
banner342
banner603
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.