banner480
banner572
banner529

Özün başarısı


Ahmet GÖKSAN

Ahmet GÖKSAN

Okunma 19 Ekim 2020, 15:41

"Dünyanın her tarafında zulme ve kadre uğrayanlara maddi yardımlarda bulunan büyük devletler,ne yazık ki hayatını bu topraklarda idame ettirmek isteyenlere uzaktan bakmışlar.Maddi yardım olarak diğer tarafa milyonları aktarırken bizim sınırlarımız içine bir türlü giremediler".1982
             Dr.Fazıl KÜÇÜK
 
     Geride bıraktığımız Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında daha önce öngörülen adayların ikinci tura kaldığı biliniyor. Doğal olarak kim seçilirse seçilsin Kıbrıs Türk'ünün Cumhurbaşkanı olarak görevini yapacaktır.Yaşamakta olduğumuz açmazın içinden çıkabilmemiz için Cumhurbaşkanının başkanlığında el ele vererek elimizi taşın altına koyarak aşacağımız konusunda büyük bir uzlaşı içinde olmamız gerektiğini kaydetmek istiyoruz.
     Seçim alanlarında söylenenlerin artık orada kalması gerekiyor.Kıbrıs uyuşmazlığının çözümü konusunda yoğun bir çaba içinde olacağımız bir döneme gireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.Bunun için resmi olmayan 5'li müzakere sürecinin işaretleri de veriliyor.Bu nedenle seçilecek kişinin herkesi kucaklayıcı bir yaklaşım içinde olması gerekiyor.Yeni bir döneme girerken birbirimize daha saygılı olmamız gerektiğinin altını çizmek istiyoruz.Bugüne değin yaşadıklarımızdan sonra geldiğimiz nokta ortalıklardadır.
     Bizler kendi iç sorunlarımızı tartışırken karşımızdaki unsurun boş durmayıp diplomatik çalışmalarını sürgit ettiği biliniyor.Yıllar öncesinde gündeme taşınan Kayıp Kişiler konusu yeniden ısıtılarak gündeme taşınıyor.Bu konuda her iki toplumun temsilcilerinden oluşan bir ekip tarafından çalışmalara başlanmıştı.Zaman uzadığı için bütün olumsuzluklara karşın istenen veya murat edilen sonucun alınamadığı hemen herkesçe biliniyor.
     Karşımızdakiler aldıkları bir kararla sanki bugüne değin hiçbir şey yapılmamış gibi yeni bir çalışma başlattılar. Eylül ayından itibaren üç aşamalı bir projeyi uygulamaya koyacaklarını açıklıyorlar.Öncelikle Atina'da anma toplantısı yaptıktan sonra  Lefkoşa’da da benzer bir toplantı düzenleyeceklerini açıklıyorlar.
     Ada dışında yapacakları tanıtım toplantısına Amerika'dan başlayarak diğer ülkelerde devam edeceklerini söylüyorlar. İflas etmiş Yahudi bir tüccar gibi eski defterleri karıştırarak bir sonuç alabilme çabasına kapıldılar.Bizlerin de Lefkoşa'da oturarak başarı şansımızın olmayacağının bilinmesini istiyoruz.Bu düşünce yapısı içinde olanlarla elimizdeki belgelerle mücadele etmemiz gerekiyor.Temsilciliklerimizin olduğu bütün yerler de bizim mücadele alanımız olmalıdır.
     Önümüzdeki dönemde işlerimizin kolay olmayacağının bilincinde olarak çalışmalara başlamamız gerekiyor mu ne...
     SEVGİ ile kalınız...
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.