banner583
banner590
banner529

Kimimiz can, kimimiz koltuk derdinde!


Adnan IŞIMAN

Adnan IŞIMAN

Okunma 23 Kasım 2020, 14:53

Ülkede böylesine sıkıntılı günlerin yaşandığı bir dönemde birileri çıkıp bize hükümetin kurulmayış sebeplerini açıklayabilir mi?
Günlerce “elleri taşın altına sokmak” konuşuldu ama kimseler o eli taşın altına sokmaya yanaşmadı.
Biliyorum, sebep çok diyeceksiniz!
En başta UBP ile ortaklığa her giren “kazıklandık” diye feryat ediyor.
Gel gör ki bu kazığın neyin kazığı olduğunu bir türlü izah edemiyor.
Vatandaş olarak bunun nedenlerini biz gördük, bildik ama nedense onlar telaffuz edemiyor.
Nedeni basit ! Çünkü işin ucunda memleket meselesi değil, menfaat meseleleri yatıyor!
Ortaklığa her talip olanın neden ısrarla belli Bakanlıkları uhdesine almak istemesinin sebebi ne?
Neden Maliye Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı, Turizim veya Bayındırlık Ulaştırma   bakanlığını en gözde Bakanlıklar oluyor.
Zira kiminde istihdamın ipleri, yatırımlar, kiminde fonlar, kiminde ihaleler o Bakanlıkların kontrolü dahilinde oluyor da ondan.
Yani işin ucunda ülkeye hizmet aşkı yatmıyor, tamamen duygusal nedenler yatıyor.
Dış İşleriymiş, Sağlıkmış, Tarımmış, bunlar genelde doğrudan hizmete yönelik olduklarından ikinci planda kalıyor.
Gözlemlediğim kadarıyla sorunları düşünerek hükümet olamaya talip olan yok! Kısa zamanda mensubu oldukları siyasi yapıyı güçlendirebilecek, olanak yaratabilecek zemin arayışları önde tutuluyor.
Bir tarafta Covid 19, bir tarafta pandeminin yarattığı ekonomik güçlükler.
Devletten maaş çekmeyen esnaf, serbest çalışan vatandaş can derdine düşmüş durumda.
Siyasiler artık saklama gereği bile görmeden ülkedeki en bencil kesimi temsil ettiklerini alenen ortaya dökmüş konuma geldiler. KKTC yi daha ilerilere taşıma, sadakatle hizmet etme yemini edenler, menfaati ve güvensizliği temsil eder duruma düştüler.
Siyaset olgusunu yerlerde sürünür duruma getirdiler. Böylesi bir ortamı yaratan siyasal düzenin bir an önce değiştirilmesi artık kaçınılmaz olmuştur.
Hükümet kurma, yeni kabineyi oluşturma oyunu şu günlerde el değiştirdi. Vatandaşın hizmet beklediği, belirsizliklerin ve de olumsuzlukların ortadan kalkmasını beklediği sıkıntılı günlerde maalesef siyaset oyunu devam ediyor.
                                               ---------------------------------------------
Vural Cevdet Türkmen i kaybettik.
Milli mücadele yıllarında en ön saflarda hizmet verenlerden bitiydi Vural Cevdet.
Hoşgörü onun adeta simgesiydi, en sıkıntılı zamanlarımızda bile olaylara tevekkülle yaklaşmasını iyi bilirdi. Mütevazi bir yapısı vardı. Büyükle büyük, çocukla çocuk olması en önemli özelliğiydi.. Yıllarca Genel Başkanlığını yaptığı Mücahitler Derneğinde Genel Sekreter olarak birlikte görev yaptım. Çok yakın mesailerimiz oldu. Abi, kardeştik. Milli şuuru ayakta tutabilmek adına yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte çok iyi işler yaptığımıza inanıyorum. Çok ama çok üzgünüm. Babacan tavırlarıyla o hep kalbimizde yaşayacak .Mekanı cennet olsun. Perihan hanıma, tüm ailesine sabırlar diliyorum.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.