banner255
banner82

Radikal kararlar


Özcan ÖZCANHAN

Özcan ÖZCANHAN

Okunma 18 Eylül 2015, 12:22

Şehit Ertuğrul ilkokulunda kaos yaratan bazı öğretmenler hakkında radikal kararlar alınacağını dyurmuştu, Eğitim Bakanı  Kemal Dürüst.

Allaha şükürler olsun, bir bakanımız ,ilk kez , söylediğini yaptı. Doğru olanı yaptığı için kendisini kutlarız.

Ancak, eğitim konusunda, daha birçok “radikal kararlar” almasını, eğitim sistemine reformlar getirmesini bekleriz.

Bir diğer, güncel  konumuz da  Yüksek mahkeme Başkanı , Şafak Önerinin , çarpıcı açıklamaları oldu.

Yargı, adalet, hak hukuk konularında da birilerinin radikal kararlar almasını talep edersek yanlış mı yapmış oluruz ?

Sanmam.

Birçok dava konusunda da sesini yükselten Öneri,  yolsuzluk dosyalarının yargı huzuruna getirilmediğini Göç yasasının hala daha yürürlükte olmasını içine sindiremediğini  belirtti.

Açıklamalarında, açıkca birilerini suçlamadı.

Ama,  aklı selim sahibi herkes, kimleri işaret ettiğini çok iyi anlamıştır.

Hükümet edenler, Milletvekilleri, acaba ne yapıyorlar.

Sayın Önerinin açıklamalarını okudular mı, gördüler  mi  görmediler mi ?

Diyecek sözleri, yapacak işleri, icraatları hakkında bilgivermek yok mu  ve halktan da gelen ithamlara kulak mı tıkayacakları çok merak ediliyor.

Hükümetin küçük ortağı UBP içinde kazan kaynarken, kurultay öncesi, çıkar ve koltuk kavgasından başka yapılacak işler, halledilmesi gereken sorunlar yok mu?

Çoook.

Ama, maalesef, bir faiz yasasını dahi yıllardan beri geçiren  kimse olmadı. Bari, şimdiki iktidar, buna ve çözüm bekleyen birçok konuya el atsa,  ne zaman etatacak?

UBP kurultayının sonuçları mı bekleniyor?

Haa, bir de Kurultay tarihini değiştirmek çalışmaları varmış...

Tüzükler ve yasalar değişiklik yapılmasını uygun buluyor mu ? 31 Ekim, 31 Aralığa alınabilir mi?

Usülsüz üye kayıtları ne olacak?

Gerçi, kurultay tarihi  ileri alınsa ne yazar,  alınmasa ne yazar !!

Üretici, hayvan besleyici, çiftci, esnaf, dargelirli, asgari ücrete selam duran emekci ne haldedir gör müyor, duymuyor, anlamıyor mu Bakanlarımız, milletvekillerimiz?

Hala daha Müdür müsteşar tayin ederek, görevden alarak, uzak ülkelere temsilciler atayarak, yandaşlarını kollamaktan başka işi yok mu bu koalisyonun da?

 

Radikal kararlar alacak, denetleyecek, halk yararına icraat yapmak için çırpınan var mıdır? Şu anda, mevcutlar arasında yoktur.

 

Sayın Özersayın yeni bir siyasi parti kuracağı haberleri var. İnşallah, reform, radikal karar gerçekleştirebilecek, disiplin ve demokratik anlayışı yerleştirebilecek yepyeni, temiz, vukaatsız elemanlar ile halkın ve seçmenin karşısına çıkar. Halkı, ihtiyaçlarını saygı ile karşılar, gerekenleri yapar.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.