banner51
banner55

Tavlacılar da nefes verdi

banner27

“Nefes'e bir Nefes de bizden” sloganı ile ilk kez birincisi düzenlenen I. Salamis Hotel Açık Modern Tavla turnuvası tamamlandı

Tavlacılar da nefes verdi

Kuzey Kıbrıs Elit Tavla Derneği ile Kuzey Kıbrıs Tavla Federasyonu ortaklığında “Nefes'e bir Nefes de bizden” sloganı ile ilk kez birincisi düzenlenen I. Salamis Hotel Açık Modern Tavla turnuvası toplam 58 kişilik katılımla Salamis Bay Conti Hotel evsahipliğinde 15-16 Nisan tarihlerinde gerçekleşti.

İki gün boyunca süren maçlar sonunda " Ana Aktivite " finalinde Cemal Akkara finalde Cengiz Dindar'ı 9-3 yenerek şampiyon oldu. " Son Şans " kategorisi finalinde Giray Hamzaoğulları , Deniz Kızılbora'yı 5-3 yenerek şampiyon oldu. Turnuvanın ilgi çeken Yan Aktivitelerinden olan " Danışman Çiftler " finalinde Deniz Kızılbora-Tozan Sarı ikilisi Niyazi Ünlütürk-Özgür ikilisini 7-3 yenerek şampiyon oldular. Turnuvanın diğer bir Yan Aktivitesi olan " 1-Puan " kategorisinde ise Doğan Celal finalde Niyazi Ünlütürk'ü yenerek şampiyon oldu ve " Tavla için Tavla " yan aktivitesinde ise Necmettin Saltkaya finalde Giray Hamzaoğullarını yenerek şampiyon oldu. 2 gün boyunca çok çekişmeli maçların oynandığı bu turnuvada tüm oyuncular Nefes'e bir Nefes de bizden sloganı ile centilmence maçlar çıkardılar. Dereceye giren oyuncular turnuva sonunda kupalarını aldılar.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.