banner51
banner55

“Profesyonellik en iyi şekilde yerine getirilmeli”

banner27

DAÜ’de elit sporcunun geçmişi ve geleceği konuşulurken, elit bir sporcunun profesyonelliği en iyi şekilde yerine getirmesi gerektiğine vurgu yapıldı

“Profesyonellik en iyi şekilde yerine getirilmeli”

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Bölümü Türkiye’den Beşiktaş’ın unutulmaz eski futbolcularından sarı fırtına lakaplı Metin Tekin ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) başarılı voleybolcusu ve Türkiye Milli Takım sporcusu olan Ali Osman Nurettin’in konuk olarak katıldığı “Elit Bir Sporcunun Geçmişi ve Geleceği” konulu panel  düzenledi.

DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehtap Malkoç’un moderatörlüğünü yaptığı söz konusu panel,yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Panelde Tekin ve Nurettin, sporun  geçmişi ve geleceği hakkında açıklamalarda bulunarak elit bir sporcunun ne olduğundan, elit bir sporcunun profesyonelliği en iyi şekilde yerine getirmesi gerektiğinden bahsetti. Katılımcılardan gelen soruların da yanıtlandığı söz konusu panel sonunda DAÜ Öğrenci İşleri’nde Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Yaşar Özden tarafından Tekin ve Nurettin’e teşekkür plaketi takdim edildi. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.