banner255
banner69
banner82

Gurme Haberleri

Kısa sürede enfes lezzet
27 Nisan 2019, 10:22 0
Kısa sürede enfes lezzet
Mantar sote, fırında mantar, mantar çorbası… Tüm bu mantar yemeklerini daha önce defalarca yemiş ve bayılmışsanız sizin için harika bir alternatif daha sunuyoruz. Kızarmış mantar tarifi pratik, lezzetli ve gerçekten doyurucu bir lezzet. Yemek öncesi aperatifi ya da kokteyl menüsünün yıldızı… Günün hangi zamanında yerseniz yiyin iyi bir lezzet tatmak istiyorsanız kızarmış mantar tam size göre.
Mükemmel yumurta haşlamanın püf noktaları
18 Nisan 2019, 12:31 0
Mükemmel yumurta haşlamanın püf noktaları
Yumurta pişirmenin ve yemenin bir sürü yöntemi vardır. Şüphesiz ki, bunlardan en sağlıklısı, diyetlerimizin vazgeçilmezi haşlanmış yumurtadır. Yumurta haşlama süreniz yumurtayı ne çeşit istediğinizle bağlantılı olarak değişir. Bazılarımız yumurtanın sarısını biraz daha akışkan severken, bazılarımız kayısı dediğimiz şekilde yemeyi tercih eder. Her damak zevkine göre haşlanmış yumurta pişirmenin püf noktaları bu yazıda…
Ballı tarifler
16 Nisan 2019, 12:43 0
Ballı tarifler
Her derdin devası balı yemeklerde, keklerde, çöreklerde ya da içeceklerde denediniz mi? Muhteşem aromasıyla ballı tariflere göz atmaya ne dersiniz?
Laktozsuz Süt Hakkında Bilmeniz Gerekenler
13 Nisan 2019, 10:26 0
Laktozsuz Süt Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Artık pek çon insan süt ve süt ürünlerin laktozsuz olmasına dikkat ediyor. Çünkü süt ve süt ürünleri tüketen insanlar laktoz intoleransı hassasiyeti yaşayabiliyor ve bu durumda da bir bardak süt bile ishal, kusma ve karın ağrısı gibi belirtilerle sindirim rahatsızlığını tetikleyebiliyor.
Makarna suyunu dökmemeniz için harika nedenler
09 Nisan 2019, 10:37 0
Makarna suyunu dökmemeniz için harika nedenler
Makarnanız mükemmel kıvama geldiğinde ne yaparsınız? Cevabınız suyunu dökmek için süzgeçten geçirmek ise şu an usta İtalyan şefler tarafından kınanıyorsunuz.
Lezzetli yemek yapmanın püf noktaları
19 Mart 2019, 15:46 0
Lezzetli yemek yapmanın püf noktaları
Evde pişirilen yemeklerin yerini hiçbir şey tutmuyor. Üstelik evde yemek yapma alışkanlığı da günden güne yaygınlaşıyor.
Erkeklerin kalbini fethedebileceğiniz 7 yol
14 Mart 2019, 17:32 0
Erkeklerin kalbini fethedebileceğiniz 7 yol
Erkeklerin kalbine gidebileceğiniz birden fazla yol olduğu söylenir. YALAN! Hepsi koca birer yalan. Erkekler için aslında tek bir gerçek vardır, o da yemektir. Bu yoldan kalbe ulaşmak için ise kimsenin yapamadığı yemekler olması ve hatta anne şefkatiyle yapılmış olması yemeği (kadını) tercih sebebidir. O yüzden buyrun, erkeğin kalbine giden 7 yola göz atın. Sonra da elinize kalem, kağıt ve yemek tarifi alın.
Baharın En Güzel Habercisi Enginarla Yapılan 20 Nefis Tarif
12 Mart 2019, 12:04 0
Baharın En Güzel Habercisi Enginarla Yapılan 20 Nefis Tarif
Eğer siz de baharın gelişini müjdeleyen bu nefis lezzetin tadını doya doya çıkarmak istiyorsanız elinizi çabuk tutun deriz. Zira kendisi yıl boyunca yalnızca kısa bir süre bizimle beraber olan, ardından bir sonraki yıla dek kendini özleten bir lezzet. Hazır tezgahlarda yüzünü göstermeye başlamışken bu enginar yemeklerini bir bir denemeli, bizden söylemesi.
Dünya Çilek Günü Şerefine Mis Kokulu 20 Tarif
27 Şubat 2019, 14:14 0
Dünya Çilek Günü Şerefine Mis Kokulu 20 Tarif
Dünya Çilek Günü’nün hakkını verecek mis kokulu, lezzetli mi lezzetli hem de çok çeşitli bir liste hazırladık sizler için. Mutfağınızdan çilek kokuları eksik olmasın
Dünya Antep Fıstığı Günü'ne özel  antep fıstıklı nefis tarifler
26 Şubat 2019, 14:39 0
Dünya Antep Fıstığı Günü'ne özel antep fıstıklı nefis tarifler
Evet; yanlış duymadınız Dünya Antep Fıstığı Günü’nü kutluyoruz… Dünya Antep Fıstığı Günü’nün yaratıcısı ve kökenine dair pek bir bilgi olmasa da her zaman yemekten keyif alınan Antep fıstığını yiyerek kutlama yapmamızı kim engelleyebilir ki…