banner51
banner55

"Sürecin devamı iki lidere bağlı"

banner27

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, sürecin sürdürülmesi yönteminin bulunması çerçevesinde bugün Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile bir araya  gelmesi sonrasında yaptığı açıklamada “Eğer iki lider, olumlu bir yaklaşım için kendilerini hazır hissediyorsa, biz hazırız” ifadesini de kullandı

"Sürecin devamı iki lidere bağlı"

 BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, Kıbrıs’a ilişkin yeni bir konferansın gerçekleştirilmesinin, liderlere bağlı olduğunu ifade etti.

Rum radyosunun haberine göre, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, sürecin sürdürülmesi yönteminin bulunması çerçevesinde bugün Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile bir araya  geldi.

Eide, iki liderin, dün, kendisinden sürecin devam etmesi için çaba sarf etmesini talep ettiğini ifade etti.

"BİZ HAZIRIZ"

Eide “Eğer iki lider, olumlu bir yaklaşım için kendilerini hazır hissediyorsa, biz hazırız” ifadesini de kullandı.

Sürecin, iki lidere ait olduğunu söyleyen Eide, Kıbrıs için yeni bir konferansın gerçekleştirilmesinin de liderlere bağlı olduğunu ifade etti.

Rum haber kaynaklarına göre Eide, açıklamasında ayrıca BM’nin, Kıbrıs’a ilişkin bir konferansı, “liderlerin istemesi ve faydalı olduğunu düşündüğü zaman” toplayacağını söyledi.

Eide, ayrıca Anastasiadis ile iyi bir görüşme gerçekleştirdiğini de ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.