banner51
banner55

Kayıp 3 kişiye ait kemik kalıntısı bulundu

banner27

Kıbrıs’ta 1963-1964 ve 1974’te meydana gelen olayların sonucunda kayıp olarak listelenen şahıslardan Gazimağusa’da bir ve St. Hillarion’da da iki kişiye ait olmak üzere 3 kişiye ait kemik kalıntıları bulundu

Kayıp 3 kişiye ait kemik kalıntısı bulundu

 Kayıp arama çalışmalarında Gazimağusa’da bir ve St. Hillarion’da da iki kişiye ait olmak üzere 3 kişiye ait kemik kalıntısı bulundu.

Kıbrıs’ta 1963-1964 ve 1974’te meydana gelen olayların sonucunda kayıp olarak listelenen şahısların, gömü yerinden çıkarılması, kimlik tespiti ve kalıntılarının iadesi çalışmalarını yürüten Kayıp Şahıslar Komitesi, kazı çalışmalarında yaşanan gelişmeleri açıkladı.

Kayıp Şahıslar Komitesi yaptığı yazılı açıklamada, dünkü kazı çalışmalarında Gazimağusa’da sivil bölgede bir ve St. Hillarion’da da iki kişiye ait kemik kalıntısı bulunduğunu, St. Hillarion’daki  kemik kalıntısı bulunan kişi sayısının böylece altıya yükseldiğini kaydetti.

Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rumlardan oluşan ekipler tarafından, Mehmetçik, Minareliköy, Gökhan askeri bölge, Alsancak, Akdeniz, Lefkoşa bölgesinde eski Yunan Alayı kamp bölgesinde bulunan Ay. Demet ve Baf bölgesindeki Konya köyünde kazıların devam ettiği de belirtilen açıklamada, kayıp şahıslar hakkındaki bilgilerin Komite ile paylaşılması çağrısında bulunuldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.