banner255
banner82

İngiltere’deki Kıbrıslı Türkler, tek bir festivalde buluşacak

banner27

İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin Kültür Festivalinin bir tek festival çatısı altında bir araya gelmesi için İngiltere Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın yaptığı girişimler sonuç verdi ve tek bir festivalde buluşulması için uzlaşıya varıldı

banner262
İngiltere’deki Kıbrıslı Türkler, tek bir festivalde buluşacak

banner267

 

İngiltere Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın girişimler sonucu İngiltere’deki Kıbrıslı Türkler ‘Tek Bir’ ‘İngiltere Kıbrıs Türk Kültür Festivali’nde buluşacak. Geçmiş yıllara düzenlenen iki ayrı festivalin bir çatı altında yapılaması için devreye giren İngiltere Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın girişimleri sonuç verdi. 2 ayrı festivali düzenleyen organizatörlerle bir araya gelinerek İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin tek bir festivalde buluşması için ikna edildi.

İngiltere Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Muhammet Yaşarata’nın açıklaması şöyle:

“İngiltere’de geçen yıl düzenlenen iki Festivalin, bir çatı altında yapılması yönünde girişimlerde bulunduk.

Bu doğrultuda, İngiltere’de yaşayan tüm Kıbrıslı Türklerin Kültür Festivalinin bir tek festival çatısı altında bir araya gelmesi için, geçen yıl düzenlenen her iki festivalin organizatörleri ile hem ayrı ayrı, hem de hep birlikte ortak bir görüşme yaptık.

Gerçekleştirilen bu görüşmelerde, İngiltere’de herkesin kafasını karıştıran ve hiçbir mantığa hizmet etmeyen iki festivalin ayrı organize edilmesinin doğru olmadığı noktasında tam bir mutabakat sağlanmıştır.

İngiltere’de yaşayan ve bu festivallere yoğun katılım gerçekleştiren gerek insanlarımızın gerekse iş adamlarımızın, bu yıl artık ‘Tek Bir’ ‘İngiltere Kıbrıs Türk Kültür Festivali’nin’ yapılmasından yana olduğunu vurgulamaktadır. Tüm kesimlerin bir araya gelerek, Konsey, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Kıbrıs Toplum Merkezi, Kıbrıs Türk Cemiyeti, Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere, Londra Türk Masterleri, Kıbrıs Sanatçılar Platformu, İngiltere Kıbrıs Türk Ticaret Odası ve diğer kuruluşların temsilcilerinden oluşacak  bir Festival Komitesiyle, İngiltere’de varlık ve aktivite gösteren tüm kurum ve kuruluşların toplum için gerçekleştirecekleri, ‘Tek Bir’‘İngiltere Kıbrıs Türk Kültür Festivali’nin’ yapılması noktasında görüş birliğine varılmıştır.

Fakat ne yazıktır ki, hala anlaşılamayan nedenlerden dolayı Konsey sanki tüm diğer kurum ve kuruluşları bir tarafa iterek, İngiltere’de Kıbrıs Türk Kültür Festivalini ‘biz ayrı yapacağız siz ayrı yapın’ noktasında ısrar etmektedir. Bu kabul edilebilir bir durum değildir.

İngiltere Kıbrıs Türk Ticaret Odası olarak yakın ilişkide olduğumuz ve her zaman desteklediğimiz Konsey ve birçok Birlik ile Derneğin hala daha tek bir festivalin yapılmasından yana olduğunu her gün aldığımız bilgiler doğrultusunda anlamaktayız. Dolayısıyla İngiltere Kıbrıs Türk Ticaret Odası, yapılacak İngiltere Kıbrıs Türk Kültür Festivali’nin İngiltere’deki tüm kurum ve kuruluşları içerisine alması gerektiği görüşünü  desteklemeye devam edecektir. Hatta toplumun tümünü içerisine alarak oluşturulacak bir modelin  de varlığı gerekli görülmektedir. Böyle bir modelin oluşturulacağına inanarak, bu doğrultuda yapılacak ‘Tek Bir’ ‘İngiltere Kıbrıs Türk Kültür Festivaline’  İngiltere Kıbrıs Türk Ticaret Odası olarak destek vereceğimizi  alınan karar doğrultusunda tüm halkımıza duyurmak isteriz.”

banner200
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.