banner255
banner82

Başbakan: Denktaş'ın kararı devlet yöneticiliği ile bağdaşmamaktadır

banner27

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ın, K.T. Futbol Federasyonu doğrudan KOP’a müracaat etmiş gibi, “Federasyonla ilişkilerini askıya aldığını üstelik bahse konunun Başbakanlığı...

banner262
Başbakan: Denktaş'ın kararı devlet yöneticiliği ile bağdaşmamaktadır

banner267

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ın, K.T. Futbol Federasyonu doğrudan KOP’a müracaat etmiş gibi, “Federasyonla ilişkilerini askıya aldığını üstelik bahse konunun Başbakanlığı ilgilendirmediğini” ifade ettiğini belirterek, “Kendi kurumlarını yok saymak, onlara güvenmemek, onlarla ilişkileri askıya almak kabul edilmesi mümkün olmayan bir davranıştır” dedi.

Yorgancıoğlu, “Hükümet olarak koalisyon ortaklarının birlikte değerlendirip karar vermesi gereken böylesi önemli bir konuda, kendi düşüncelerini tek taraflı olarak beyan etmesi ve Futbol Federasyonu ile ilişkileri askıya aldığını açıklamış olması devlet yöneticiliği ile bağdaşmamaktadır” dedi.

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Bilindiği gibi Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, genelde ülke sporunun, özelde de ülke futbolunun sürüklendiği çıkmazdan kurtulması için FİFA nezdinde KOP ile birlikte ve UEFA kuralları temelinde, Kıbrıs futbolu için hazırlanan geçici anlaşmanın hükümlerini tartışmak ve sonlandırmak için Zürih’te bir görüşme süreci başlatmıştır.

Bu süreçle bağlantılı olarak yaşanan gelişmeler sonucunda; Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun muhatabı olan FİFA’ya, FİFA Kurallarına uyum sürecini başlatacağını teyit eden bir mektup kaleme almıştır. Bu sürecin tamamlanmasının arkasından da UEFA Kuralları temelinde Kıbrıs futbolu için Zürih’te varılan eşit statüdeki ortak mutabakatın yerine getirilmesi sürecinin başlatılacağını ifade etmiştir. Bu uluslararası bir Kurum olan FİFA ile K.T. Futbol Fedarasyonu ilişki kurmasıdır. Bu doğru bir yaklaşımdır. Hal böyle iken Başbakan Yardımcısı Sayın Serdar Denktaş, K.T. Futbol Federasyonu doğrudan KOP’a müracaat etmiş gibi K.T.F.  Federasyonu ile ilişkilerini askıya aldığını açıklamıştır. Üstelik bahse konunun Başbakanlığı ilgilendirmediğini ifade etmiştir.

Hükümet olarak koalisyon ortaklarının birlikte değerlendirip karar vermesi gereken böylesi önemli bir konuda, kendi düşüncelerini tek taraflı olarak beyan etmesi ve Futbol Federasyonu ile ilişkileri askıya aldığını açıklamış olması devlet yöneticiliği ile bağdaşmamaktadır.

Yöneticilik sanatı; sorunları görüşüp tartışarak ve konunun özünü anlayarak çözmektir.  Kendi kurumlarını yok saymak, onlara güvenmemek, onlarla ilişkileri askıya almak kabul edilmesi mümkün olmayan bir davranıştır.

Bu anlayışa sahip olarak sorunu çözmek adına, herkesle diyalog içinde gerekli değerlendirmeleri yapacağımız ve hassasiyetle konunun takipçisi olacağımız, kamuoyunca bilinmelidir”

banner200
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.