K-PET Süper Ligde 28. hafta maçları sonunda lider Yenicami, Merit Alsancak Yeşilova maçını kayıpsız geçerek, son haftaya Karadağ deplasmanını kayıpsız geçen Mağusa Türk Gücü’nün iki puan önünde son iki haftaya girdi
Gençler Birliği ise Gönyeli’ye deplasmanda mağlup olarak Girne Halk Evi’nden sonra K-PET Süper Ligden düşen ikinci takım oldu
Play out hattında Esentepe, Binatlı’yı yenerken, Küçük Kaymaklı ise Doğan Türk Birliği’ni mağlup ederek Play out hattından çıkma şansını yeşertti
Baf Ülkü Yurdu, Cihangir’i deplasmanda yenerek Play out hattından çıkarken, Türk Ocağı’na deplasmanda mağlup olan Gençlik Gücü, Play out hattına geriledi
K-PET Süper Lig Gol Krallığı yarışında John Ebuka 31 golle önde giderken, Peter 23 golle onu takip ediyor
Haftanın Takımı: Esentepe
Play out hattında Esentepe, bire bir rakibi Binatlı’yı deplasmanda yenerek çok önemli bir 3 puanı hanesine yazdırırken, sıralamada da rakibinin üzerine çıktı
Haftanın Yıldızı: Ünal Kaya (Yenicami)
Lider Yenicami, kalan maçları içerisinde en zorlusu olarak görülen Merit Alsancak Yeşilova maçını kayıpsız geçerek, liderliğini sürdürürken, takımın takımın biyonik kaptanı Ünal Kaya, sahada basmadık yer bırakmayıp, galibiyeti getiren golü de attı
Haftanın Teknik Adamı: Kemal Yürekli (Baf Ülkü Yurdu)
Kemal Yürekli, Play out hattından çıkmak isteyen Baf Ülkü Yurdu’nu deplasmandaki Cihangir maçına iyi hazırlarken, yerinde müdahalelerle de takımının galibiyetine katkı koydu
Haftanın Hakemi: Kerem Eran (Merit Alsancak Yeşilova – Yenicami)
Kerem Eran ve ekibi haftanın en zorlu maçı olan Merit Alsancak Yeşilova – Yenicami maçını oldukça başarılı bir şekilde yöneterek, zor maçı kolaya çevirdiler
Haftanın Kare Ası
Ercan (YAK)
Bahadır (KK)
Dinopeter (MTG)
Tonbara (TOL)
Haftanın On Biri
Hasan (TOL)
Mahmut (Esentepe)
Azat (BÜY)
Talip (GHE)
Yasin (YAK)
Vurkan (Esentepe)
Christian (Gönyeli)
Asare (KK)
Mehmet Barkınay (Gönyeli)
Peter (MTG)
Mustafa Yaşinses (GHE)
K-Pet Süper Ligde 28. haftada alınan sonuçlar şöyle:
Çetinkaya – GHE 1-3
Merit A. Yeşilova - Yenicami 1-2
Lefke - Mağusa Türk Gücü 1-4
Binatlı - Esentepe 1-2
Küçük Kaymaklı – DTB 3-2
Türk Ocağı - Gençlik Gücü 1-0
Cihangir - Baf Ülkü Yurdu 1-2
Gönyeli - Gençler Birliği 3-2
K-Pet Süper Lig Puan Tablosu
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
AV |
P |
||
1. |
28 |
22 |
4 |
2 |
88 |
34 |
54 |
70 |
|
2. |
28 |
22 |
3 |
3 |
83 |
30 |
53 |
68 |
|
3. |
28 |
16 |
4 |
8 |
57 |
41 |
16 |
52 |
|
4. |
28 |
17 |
1 |
10 |
55 |
40 |
15 |
52 |
|
5. |
28 |
14 |
6 |
8 |
45 |
34 |
11 |
48 |
|
6. |
28 |
13 |
5 |
10 |
49 |
39 |
10 |
44 |
|
7. |
28 |
13 |
3 |
12 |
47 |
42 |
5 |
42 |
|
8. |
28 |
12 |
4 |
12 |
46 |
43 |
3 |
40 |
|
9. |
28 |
11 |
6 |
11 |
49 |
53 |
-4 |
39 |
|
10. |
28 |
9 |
6 |
13 |
49 |
56 |
-7 |
33 |
|
11. |
28 |
9 |
5 |
14 |
54 |
65 |
-11 |
32 |
|
12. |
28 |
7 |
9 |
12 |
42 |
66 |
-24 |
30 |
|
13. |
28 |
8 |
2 |
18 |
35 |
62 |
-27 |
26 |
|
14. |
28 |
7 |
4 |
17 |
35 |
63 |
-28 |
25 |
|
15. |
28 |
3 |
9 |
16 |
27 |
63 |
-36 |
18 |
|
16. |
28 |
4 |
3 |
21 |
36 |
66 |
-30 |
15 |
K-Pet Süper Ligde 29. hafta programı şöyle:
3 MAYIS, SAAT 19:00
Doğan T.B – Merit A.Yeşilova
4 MAYIS, SAAT 16:00
Yenicami – Çetinkaya
Mağusa Türk Gücü – Cihangir
Esentepe – Gönyeli
Girne Halk Evi – Türk Ocağı
Gençlik Gücü – Binatlı
Küçük Kaymaklı – Baf Ülkü Yurdu
Gençler Birliği – Lefke