K-PET Süper Lig’de 26. Hafta maçlarında alınan sonuçlardan sonra üst sıralar gibi alt sıralar da şekilleniyor. Girne Halk Evi ile Gençler Birliği’nin direk düşmeleri neredeyse kesinleşirken, play out hattındaki takımlar da büyük oran da belli olmaya başladı
K-PET Süper Lig’de şampiyonluk yarışı da tüm hızıyla sürerken, lider Yenicami ile Mağusa Türk Gücü arasındaki çekişme devam ediyor
K-PET Süper Lig Gol Krallığı yarışında John Ebuka 29 golle önde giderken, Peter Ebi de 21 golle onu takip ediyor
Haftanın Takımı: Gönyeli
Gönyeli, 9 haftalık galibiyet hasretini Binatlı deplasmanında sonlandırırken, aldığı farklı galibiyetle ligde de derin nefes aldı
Haftanın Yıldızı: Rifat Hacıarif (Küçük Kaymaklı)
Rifat Hacıarif sakatlığını atlattıktan sonra döndüğü Küçük Kaymaklı’da, Girne Halk Evi ile oynanan maçın yıldızı oldu. Rifat oynadığı oyun ve attığı gollerle 3 puanının gelmesini sağladı
Haftanın Teknik Adamı: Derviş Kolcu (Çetinkaya – Esentepe)
Derviş Kolcu ligin en rahat takımlarından olan Çetinkaya’yı, Esentepe ile oynanan maça iyi motive ederken, güzel futbol sonrasında galibiyetin gelmesini sağladı
Haftanın Hakemi: Emre Öztaşlı (Küçük Kaymaklı – Girne Halk Evi)
Emre Öztaşlı ve yardımcıları haftanın kritik maçlarından olan Küçük Kaymaklı – Girne Halk Evi maçını başarıyla yönetirken, Emre Öztaşlı’nın verdiği kırmızı kart da doğruydu
Haftanın Kare Ası
Kemal (Gönyeli)
Berkem (KK)
Candy (Lefke)
Esin (MAY)
Haftanın On Biri
Hüseyin (TOL)
Tunç (Çetinkaya)
Menteş (Gönyeli)
Odibe(MTG)
Aykut (Lefke)
Mustafa (MAY)
Sadık (MTG)
Tansel (YAK)
Ugo (Çetinkaya)
Okoli (Gönyeli)
Halil Turan (MTG)
K-PET Süper Ligde 26. hafta maçlarında alınan sonuçlar şöyle:
Türk Ocağı – Gençler Birliği 2-0
Çetinkaya – Esentepe: 4-2
K.Kaymaklı – Girne H. Evi: 4-2
M.Yeşilova – Gençlik Gücü: 5-1
Cihangir – Yenicami 0-4
Binatlı – Gönyeli 0-3
M.Türk Gücü – D. T.Birliği 6-0
Lefke – Baf Ülkü Yurdu 4-0
K-Pet Süper Lig Puan Tablosu
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
AV |
P |
||
1. |
26 |
20 |
4 |
2 |
81 |
30 |
51 |
64 |
|
2. |
26 |
20 |
3 |
3 |
76 |
27 |
49 |
62 |
|
3. |
26 |
17 |
0 |
9 |
52 |
36 |
16 |
51 |
|
4. |
26 |
15 |
4 |
7 |
55 |
39 |
16 |
49 |
|
5. |
26 |
13 |
6 |
7 |
43 |
31 |
12 |
45 |
|
6. |
26 |
12 |
4 |
10 |
45 |
36 |
9 |
40 |
|
7. |
26 |
11 |
5 |
10 |
47 |
50 |
-3 |
38 |
|
8. |
25 |
11 |
4 |
10 |
41 |
37 |
4 |
37 |
|
9. |
26 |
11 |
3 |
12 |
42 |
40 |
2 |
36 |
|
10. |
26 |
9 |
5 |
12 |
54 |
63 |
-9 |
32 |
|
11. |
25 |
8 |
6 |
11 |
45 |
48 |
-3 |
30 |
|
12. |
26 |
6 |
9 |
11 |
36 |
59 |
-23 |
27 |
|
13. |
26 |
7 |
3 |
16 |
34 |
61 |
-27 |
24 |
|
14. |
26 |
7 |
1 |
18 |
30 |
58 |
-28 |
22 |
|
15. |
26 |
3 |
8 |
15 |
25 |
60 |
-35 |
17 |
|
16. |
26 |
3 |
3 |
20 |
33 |
64 |
-31 |
12 |
K-PET Süper Ligde 27. hafta maç programı şöyle:
19 Nisan Cuma (Saat 19:00)
Yenicami – Küçük Kaymaklı
Doğan Türk Birliği – Cihangir
20 Nisan Cumartesi (Saat 15:30)
Gönyeli – Lefke
Esentepe – Türk Ocağı
Girne Halk Evi – Merit Alsancak Yeşilova
Gençlik Gücü – Çetinkaya
Baf Ülkü Yurdu – Mağusa Türk Gücü
Gençler Birliği – Binatlı