banner51
banner55

Otçuoğlu: Ozanköy'e de tesis yapılmalı

banner27

Ozanköy'ün başkanı Sami Otçuoğlu, şampiyonluk şölenlerine gelmeyen devlet yetkililerine sitem ederken, Mustafa Özkayım Stadı'nın zemininin, Süper Lige uygun olmadığını açıkladı. Otçuoğlu, Girne bölgesinde, tesisi olmayan tek kulüp olan Ozanköy'e de tesis yapılması gerektiğine; dikkat çekti

Otçuoğlu: Ozanköy'e de tesis yapılmalı

K-PET Birinci Lig Beyaz Grup şampiyonu Ozanköy'ün başkanı Sami Otçuoğlu, katıldığı canlı yayında yetkililere sitemlerde bulunurken, Mustafa Özkayım Stadı'nın zemininin, Süper Lige uygun olmadığını açıkladı.

Yetkililerin ilgisizliğine isyan eden Sami Otçuoğlu'nun yaptığı açıklamalar şöyle:

"Ozanköy olarak, Girne Halk Evi maçı sonrasında düzenlediğimiz şampiyonluk şölenimize, davetli olmalarına rağmen devlet yetkilileri gelmedi.

Sadece Girne Belediyesi başkanı, milletvekili Ersin Tatar ve KTFF yönetim kurulu üyesi Orçun Kamalı, maçımıza geldi. Ozanköy'e olan bu ilgisizliğin nedenini gerçekten anlayamıyorum. 

Bize karşı olan ilgisizlik tesisler konusunda da vardır. Bize destek veren tek kurum olan Girne Belediyesi'nin katkılarıyla yaptığımız soyunma odaları vardır. Ancak devlet bizden çok daha az nüfusa sahip Tatlısu Spor Kulübü'ne, Karaoğlanoğlu'na yaptığı tesislerin benzerini, Ozanköy'e de yapmalıdır.

Çünkü sahamızın zemini çok kötüdür. Miadını doldurmuş olan bu saha zemininde futbol oynatmak, doğru değildir. Zaten birçok futbolcumuz da zeminden dolayı sakatlandı. Süper Lig maçı oynandığında bu zeminde birçok futbolcu sakatlık yaşayacaktır.

Girne bölgesinde, 4,000'i aşkın nüfusu olmasına rağmen, tesisi olmayan tek kulüp olan Ozanköy'e de tesis yapılmalıdır."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.