K-PET Süper Lig’de zirve yarışı iyice kızışırken, 6 takım 25’er ve 24’er puanlarla ilk 6 sıra içerisinde sıralanıyor. Her hafta liderin değiştiği K-PET Süper Lig’de, zirvenin bu haftaki sahibi Binatlı oldu
K-PET Süper Lig’in dibinde Ozanköy yer alırken, düşüşü sürdüren Yeni Boğaziçi ile Yalova da düşme hattı içerisinde yer aldı
Küçük Kaymaklı gol averajı ile ikinci sırada yer alırken, Yenicami, Gençler Birliği, GAÜ Çetinkaya ve Doğan Türk Birliği, şampiyonluk yarışı içerisinde olan ekipler oldu
Küçük Kaymaklı golcüsü Uğur Gök, K-PET Süper Lig Gol Krallığı yarışında, 17 gole ulaşarak liderliğini sürdürürken, onu 14 golle John Ebuka takip ediyor
Haftanın Takımı: Gençler Birliği
Sıkıntılı süreci atlatan Gençler Birliği, maçlara daha iyi konsantre olmaya başlarken, zorlu geçmeye aday Ozanköy deplasmanında çok iyi bir futbol oynayarak rahat bir galibiyet alırken; şampiyonluk yarışındaki iddiasını da artırdı
Haftanın Yıldızı: Ünal Kaya (Yenicami)
Kaptan olduktan sonra daha fazla sorumluluk almaya başlayan Yenicami’nin yıldızı Ünal Kaya, Gençlik Gücü karşısında orta sahada bir dinamo gibi çalışırken; attığı iki golle de farklı galibiyete büyük katkı koydu
Haftanın Teknik Direktörü: Ali Oraloğlu (MTG)
Göreve geldikten sonra MTG’yi toparlayan Ali Oraloğlu, takımın kadrosunun da şekillenmesiyle birlikte galibiyetlerin gelmesini sağlarken ; Yeniboğaziçi deplasmanında da alınan üç puanın mimarıydı.
Haftanın Hakemi: Mehmet Sezener (Ozanköy-Gençler Birliği)
Mehmet Sezener, Ozanköy ile Gençlerbirliği arasında oynanan karşılaşmada iyi bir yönetim sergilerken; maçın son bölümünde verdiği kırmızı kartta doğruydu.
Haftanın Kare Ası
İrfan (Yalova)
Turgut (K.Kaymaklı)
Fırat (MTG)
Peter (Binatlı)
Haftanın On Biri
Cenk (Çetinkaya)
Erencan (Binatlı)
Ümitcan (GAÜ Çetinkaya)
Ahmet Sönmez (DTB)
Emir (Gençler Birliği)
Erdinç (GAÜ Çetinkaya)
Adil (MTG)
Uğur (K.Kaymaklı)
Şenol (Gençlerbirliği)
Mehmet Altın (YAK)
Halil Turan (MTG)
Gol Krallığı:
Uğur Gök(K.Kaymaklı): 17
John Ebuka (Yenicami): 14
Hermann (GAÜ Çetinkaya): 12
Haftanın Sonuçları:
Yenicami-G.Gücü: 4-1
Küçük Kaymaklı-Lefke: 2-1
Merit Alsancak Yeşilova-GAÜ Çetinkaya: 0-1
Ozanköy-Gençler Birliği: 1-3
Yalova-Cihangir: 1-1
Doğan Türk Birliği-Baf Ülkü Yurdu: 1-1
Yeni Boğaziçi-Mağusa Türk Gücü: 0-4
Binatlı-TOL: 2-1
14.Hafta Programı:
22/12 Cuma 18:00
GAÜ Çetinkaya-K.Kaymaklı
23/12/Cumartesi 14:00
TOL-Yalova
Cihangir-Yenicami
Gençlerbirliği- Yeniboğaziçi
Lefke-DTB
24/12 Pazar 14:00
MTG-Binatlı
Gençlik Gücü- Merit Alsancak Yeşilova
BÜY-Ozanköy
TV’de 3 maç
Bu arada TV’de 3 maç canlı yayınlanacak. GAÜ Çetinkaya-K.Kaymaklı, Cihangir-Yenicami ve MTG-Binatlı maçları BRT’den canlı olarak verilecek.
K-Pet Süper Lig Puan Tablosu
O G B M A Y AV P
1. BİNATLI
13 7 4 2 28 18 10 25
2. KÜÇÜK KAYMAKLI
13 8 1 4 29 23 6 25
3. YENİCAMİ
13 7 3 3 31 19 12 24
4. GENÇLER BİRLİĞİ
13 6 6 1 26 16 10 24
5. GAÜ ÇETİNKAYA
13 8 0 5 25 19 6 24
6. DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ
13 7 3 3 24 19 5 24
7. BAF ÜLKÜ YURDU
13 5 3 5 30 19 11 18
8. TÜRK OCAĞI LİMASOL
13 5 1 7 22 21 1 16
9. MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA
13 3 7 3 15 16 -1 16
10. MAĞUSA TÜRK GÜCÜ
13 4 4 5 20 22 -2 16
11. LEFKE
13 4 2 7 23 28 -5 14
12. GENÇLİK GÜCÜ
13 4 2 7 13 25 -12 14
13. CİHANGİR
13 3 4 6 16 25 -9 13
14. YALOVA
13 3 3 7 25 30 -5 12
15. YENİ BOĞAZİÇİ
13 2 5 6 7 16 -9 11
16. OZANKÖY
13 2 4 7 12 30 -18 10