banner255
banner82

Sosyal Medyanın Sesi

banner27

banner262
Sosyal Medyanın Sesi

banner267

Devlet kurmakla ilgili tartışmalar çetin geçen ve herkesin birbirini yıprattığı süreçler sonunda atlatıldı. 
Kıbrıs'ın Kuzeyinde günün sonunda de facto bir devlet kuruldu . 
Kurulan yapı 34. yılına geldi ama ne yazık ki ne iç hukukumuz, ne demokrasimiz ne insan hakları karnemiz yaşam tarzlarımızla paralellik arz edebildi. 
Sürekli yaşanan istikrarsızlıklar, yanlış üzerinde ısrarlarımız kişiye özel uygulamalarımızla ideal bir idari işleyiş yaratmanın çok uzağında kaldık. 
Tüm bunlar yurttaşı temel alan, katılımcı/paylaşımcı anlayışı egemen kılan bir yapıdan ziyade bireysel çıkarların yarıştırıldığı bir sisteme yol açtı. 
Temel hedefin hukuğu, demokrasisi, ekonomisi, insan hakları, dil, din, ırk, renk, köken, cinsiyet, cinsel yönelim gibi farklılıklara saygı, özgürlük ve eşitliğe dayalı bir sistemi inşa etmek olması gerekirken biz sadece devlete isim verdik ve birçok ayıbını bu kılıfın arkasına gizleyerek sakladık.
Hakkı olmayan birçok insanı kamuya aldık, her yıl kurak olsun olmasın tazminat verdik, gram arazisi olmayanları ganimete boğduk aileleri bir birilerine küstürdük. Türkiye'den gelip buraya yerleşen insanları sadece oy gördük ekonomik ve sosyal entegrasyondan dışladık hiçbir bilimsel politika üretemedik, yurtdışında yaşayan bireyleri sadece sterlin adlettik ne bilgi birikimlerinden faydalanabildik ne kurduğumuz yapılarla bir bağ kurabildik.
Kıbrıs Türkü bir idari yapılanma içerisine girecekti elbette ama önemli olan bu yapıyı günü geldiğinde iyi yönetilen ve tüm organizasyonu ile çözüme hazır edebilmekti. Olmadı yapamadık yapamayanlara da hiçbirşey yapmadık. 
Şimdi böyle günler düşünme zamanı, gerçekten ülkeyi yönetecek miyiz? yoksa emir erliğine devam mı edeceğiz ? bütün mesele budur.
Saygılarımla

(Mehmet Harmancı)

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti: Sömürülüyor!
Değersizleştiriliyor.
Korunmuyor.
Ancak:
Bu topraklarda yaşıyorsak, yüzyıllardır varlığımızı koruyabiliyorsak, bizlerin geleceği için canını veren,bu toprakları işleyen,çalışan insanlarımızın varlıkları,fedakarlıkları sayesindedir..
İnsan yaşamından daha değerli hiç bir şey yok,dünyada.. 
Unutmamalıyız...
Ada insanın yaşadığı acılar üzerine bir Barış inşa edilemiyor..
Barış için! Ortak Cumhuriyet kurulmak isteniyorsa,beğenmesende,eksikde olsa,tanınmasa da,bu değere sahip olduğun için varsın.
Sen,Saygı göster ki,seninle ortak devlet kurmak isteyenler! de sana Saygı göstersin...
Göstermezse,vardın,varsın.
Adı Otonom,Federe veya Cumhuriyet olmuş,farketmez! 
Esas olan O'nu Hukuk,adalet,yasalar ve dürüstlük değerlerine bağlı kalarak iyi yönetmektir.

(Eralp Şerifoğlu)

Gelişim için değişim!
Ekonominin büyüme değil kalkınması ile her bireyin haysiyet içinde yaşaması, kamu maliye politikalarının iş yapabilirliği iyileştirecek şekilde ve daha da önemlisi gelir dağılımındaki bozulmada adaleti sağlayarak sosyal dokunun iyileşmesi, mikro politikalarla mal ve hizmet sunumunda kalite ve uluslararası alanda rekabet edecek üretime ulaşmak, ekonominin yurttaşların hayat kalitesi ile yaşam standartlarını artıracak şekilde hizmet edecek yapıya getirilmesi için değişim.

(Mustafa Besim)

Seçim gelip çatınca yol kesen eşkıyalar da karşınıza "PARTİ BAŞKANI" sıfatıyla çıkar...

Hakkında her türlü (darp, şiddet tehdidi, haraç vb.) her dava açılmış, hüküm giymiş, elleri kelepçeli resimleri gazeteleri, haber sitelerini süsleyen, sınır dışı edilmemiş olması "mucize" olarak nitelendirilebilecek parti başkanının bu ülkeye ne vereceği zaten belli...

Adam Meclise girse, Meclisteki milletvekillerinin hayatı tehlikeye girecek...

O yüzden en azından oy vermeden önce oy vereceğiniz adamın ismini bir "Google" latın derim ben... Naçizane

(Raif Uzkan)

banner200
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.