banner255
banner82

Sosyal Medyanın Sesi

banner27

Sosyal Medyanın Sesi

banner215

"Çalışan anne" olmanın avantajını her zaman savunmuşumdur. Çalışan anneler çocuklarını ya aile yakınlarına yada çok mecbur kaldıkları durumlarda kreşlere veya bakıcılara emanet etmek zorundalar. Velinin buna mecbur kalması kötü bir durum değildir aslında. Kreşler veya bakıcılar bunun için var. Ancak bu gibi yerler de işinin sorumluluğunu, kendilerine emanet edilenin bir 'CAN' olduğunu unutmadan, bu bilinçle hareket etmek zorundadırlar.
kendilerine emanet edilen can'ın yerden toplanmadığını bilmek zorundadırlar. 
"Çocuktur düşer" mantığı ve açıklaması , size emanet edilen çocuğun her ne şekilde olursa olsun düşmesi ve zarar görmesi durumunun aileye haber verilmemesinin affedici bir tarafı asla olamaz. 
Kreşten aramaya gittiğiniz çocuğunuzu kafası yumurta kadar şiş ve mor şekilde bulmayı eminim istemezsiniz. Ve eminim benim kadar sakin de olamazsınız.
Bir defa da olsa affetmemek lazımmış.
Daha önce ben bunu yaptım maalesef, bağışladım, unuttum. Bunu yapmamam gerektiğini de aynı hatanın tekrar tekrar yapılmasıyla öğrendim. Allaha şükür ciddi bir durumumuz yok ama olabilirdi de
Bunun için en başta çocuğumdan özür dilerim.
Lütfen çocuk emanet alan yerler bu sorumluluğun bilincinde olsunlar. O sorumluluk yoksa bu işi yapmasınlar. Bakamayacakları çocukları almasınlar. Kimsenin çocuğu yerden toplama değildir.

(Aysel Gürkan Gürsöz)

Güneydeki bir okulun tamirinde bizden giden malzemelerin kullanılması en aklı başında sandıklarımızı bile ayağa kaldırdı. Barışçılara ithaf ediyorum.

(Özer Raif)

U-YA-RI- YO-RUM
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 1980 den itibaren yapılan yerli ve yabancı uzmanların katkı koyarak gerçekleştirdiği tüm "master plan" "çalıştay" "panel" konferans" "toplantı" vb çalışmalarda yeni kurulacak sağlık sisteminin 5 ana unsurunun eşit zamanda uygulamaya konulması konusunda mutabakata varılmıştır. Bu 5 ana unsuru tekrar saymak gerekirse:
1- Özel hastaneler klinikler dispanserler ve muayenelerin çalışma esaslarını düzenleyen yasa
2-Kamu sağlık çalışanları ,çalışma esaslarını düzenleyen yasa 
3- Genel sağlık sigortası yasası
4- Hasta hakları yasası
5-Döner sermaye yasası
Bu gün gelinen noktada 40 yıl içinde yapılan tüm çalışmaları yok saymak , her şeyi inkâr anlamına gelmektedir ve K.K.T.C sağlık sektör ve sistemine ihanettir.
Bu beş yasanın her biri ayrı ayrı önemlidir. Yeni kurulacak sistem bir araba olarak düşünülecekse, bu yasaların biri lastikleri, biri dümeni, biri motoru, biri kaportası bir diğeri de yakıtıdır. Bunlardan biri olmazsa bu sistem asla yürümez. 
Bu böyle biline ...

(Bülent Dizdarlı)

Oturarak sadece tavuklar yumurta doğurur. İnsanoğlu üretmek, üreterek hak etmek gibi bir sorumluluğa sahiptir. Ben "kanar" gibi yapıyorsam, kendi üretme motivasyonumu kaybetmemem içindir.

(Hüseyin Ekmekçi)

banner200
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.