banner107
banner82
banner147

Büyük Atatürk için koştular

banner27

"Büyük Atatürk Yol Koşusu" Lefkoşa-Girne güzergahında 8km büyük kadın-erkek ve okullar kategorilerinde yapıldı. 27 Aralık Atatürk Koşusu, İskele’de de 6 farklı kategoride yapıldı

Büyük Atatürk için koştular

banner137

Atletizm Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen, "Büyük Atatürk Yol Koşusu" Lefkoşa-Girne güzergahında 8km büyük kadın-erkek ve okullar kategorilerinde yapıldı.

Takım Sıralaması:

İlkokul Kızlar 800 Metre: 1.Yakın Doğu İlkokulu, 2.Gönyeli İlkokulu, 3.Şehit Mehmet Erat İlkokulu

İlkokul Erkekler 1000 Metre: 1.Levent Primary School, 2.Yakın Doğu İlkokulu, 3.Dikmen İlkokulu

Ortaokul Kızlar 1500 Metre: 1.The American Future College, 2.Yakın Doğu Koleji, 3.Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu

Ortaokul Erkekler 2000 Metre: 1.Atleks Sanverler Ortaokulu, 2.Yakın Doğu Koleji, 3.Türk Maarif Koleji

Lise Kızlar 2000 Metre: 1.The American Future College, 2.Lefkoşa Türk Lisesi, 3.Yakın Doğu Koleji

Lise Erkekler 3000 Metre: 1.Yakın Doğu Koleji, 2.Lefkoşa Türk Lisesi, 3.Atatürk Meslek Lisesi

Büyük Kadın 8000 Metre (Ferdi): 1.Ayşa Küçükakça (GAÜ) 40:39

Büyük Erkek 8000 Metre: 1.Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, 2.Girne Amerikan Üniversitesi

Atatürk Koşusu, İskele’de de yapıldı

27 Aralık Atatürk Koşusu, İskele’de de yapıldı. Koşular, farklı noktalardan başlayıp İskele Ecevit Meydanı’nda son buldu.

6 kategoride gerçekleştirilen koşularda başarılı olan sporculara kupaları ve madalyaları; İskele Kaymakamı Kemal Yılmaz, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, İskele Belediyesi Müdür Vekili Tahir Musalar ve törene katılan müdür ile öğretmenler tarafından verildi.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER: 

Minik Kızlar: 1. Aylin Hacıhasanoğlu - 2.Elif Çetindağ - 3.Çilem Altıoğlu
Minik Erkekler: 1. Ali S. Alkoçoğlu - 2. Adil İlkan - 3. Efe Korkmaz
Yıldız Kızlar: 1.Hatice Kübra Gezer - 2. Nur Çalış- 3. Simge Ağcabay
Yıldız Erkekler: 1.Hasan E. Akdeniz - 2. Arda Gece - 3. Uğur Ertem
Genç Kızlar: 1. Melisa Aylanç - 2. Duygu Ağcabay - 3. Şafak Oy 
Genç Erkekler: 1. Mustafa Özalp - 2. Berk Kaya - 3. Erkal Ekşi

OKULLAR SIRALAMASI:

Minik Kızlar: 1. Yenierenköy İlkokulu - 2. Şht. İlker Karter İlkokulu - 3. Yedikonuk İlkokulu
Minik Erkekler: 1. Yenierenköy İlkokulu - 2. Ziyamet İlkokulu - 3. Şht. İlker Karter İlkokulu
Yıldız Kızlar: 1. Bekirpaşa Lisesi - 2. Polatpaşa Lisesi - 3. Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu
Yıldız Erkekler: 1. Bekirpaşa Lisesi - 2. Polatpaşa Lisesi - 3. Erenköy Lisesi
Genç Kızlar: 1. Bekirpaşa Lisesi - 2. Polatpaşa Lisesi - 3. Cumhuriyet Lisesi
Genç Erkekler: 1.İskele Ticaret Lisesi - 2. Bekirpaşa Lisesi - 3. Cumhuriyet Lisesi 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.